János vitéz

János vitéz

2022.05.10 JRD

Tökéletes

Sok adaptáció elsiklik, félremegy. Nos, a János vitéz nem ilyen. Megmarad az eredeti történetnél és remek látványvilággal, csodálatos zenei élménnyel jutalmazza meg a nézőjét. Szintén kötelező darab egy filmrajongó számára! De ne hallgass rám, nézd meg és döntsd el magad! Szóval, filmre fel és jó szórakozást!

2019.09.22 czerik

Igazi klasszikus a 80as évekből. Remek könyvadaptáció, igazi gyermekmese. Ajánlom.

2016.06.09 Pirospingu

Ha van tökéletes "könyvadaptáció", akkor ez az. Szerintem teljesen átadja az elbeszélő költemény hangulatát, cselekményét.

2016.05.25 Edeske

Elragadó feldolgozása ez a János Vitéznek. Igaz, hogy látványra nem tud versenyezni a modern mesékkel, de mégis egyedibb és megfogóbb a mostani darabokhoz képest.

2016.04.28 Cordelia Bennett

Szépséges alakok, a csodás verssorok, Kodály zenéje csodálatos kulturális csemege. Ha valaki nem győzi elolvasni, ezt megnézve is megtapasztalhatja az élményt.

2019.09.20 lejov

Imádom Jankovics Marcell egyedi stílusát, egészen új életet lehelt annak idején a történetbe, amely szerintem a mai napig időtálló tud maradni. Mindenkinek csakis ajánlani tudom, mert ez egy igencsak különleges mese.

2019.09.19 lejov

Petőfi klasszikusát kevesen tudják így feldolgozni, szerintem alig akad az idősebbek generációjából, aki ne látta volna, ez egy igai világklasszis alkotás, amelyen egyszerűen nem fog az idő. Aki olvasta a művet, annak nem igazán fog sokat mondani, de ennek ellenére így is többször megnézhető darab.