Edeske

Miközben Kukorica Jancsi kedvesét öleli a folyóparton, az őrzésére bízott nyáj szétszéled. Jancsinak ezért bujdosnia kell és sok nehéz kalandban, számtalan viszontagságban van része. Segít Franciaországból kiűzni a törököt, s mikor meggazdagodva hazatérhet,… Több

Ország: Magyarország
Premier (HU): 2019.09.19.
Forgalmazó: Pannonia Entertainment

2022.05.10 JRD

Tökéletes

Sok adaptáció elsiklik, félremegy. Nos, a János vitéz nem ilyen. Megmarad az eredeti történetnél és remek látványvilággal, csodálatos zenei élménnyel jutalmazza meg a nézőjét. Szintén kötelező darab egy filmrajongó számára! De ne hallgass rám, nézd meg és döntsd el magad! Szóval, filmre fel és jó szórakozást!

2019.09.22 czerik

Igazi klasszikus a 80as évekből. Remek könyvadaptáció, igazi gyermekmese. Ajánlom.

2016.06.09 Pirospingu

Ha van tökéletes "könyvadaptáció", akkor ez az. Szerintem teljesen átadja az elbeszélő költemény hangulatát, cselekményét.

2016.05.25 Edeske

Elragadó feldolgozása ez a János Vitéznek. Igaz, hogy látványra nem tud versenyezni a modern mesékkel, de mégis egyedibb és megfogóbb a mostani darabokhoz képest.

2016.04.28 Cordelia Bennett

Szépséges alakok, a csodás verssorok, Kodály zenéje csodálatos kulturális csemege. Ha valaki nem győzi elolvasni, ezt megnézve is megtapasztalhatja az élményt.

A történetből 1985-ben rockopera is született János, a vitéz címmel.Szerző: JRD

A János vitéz több feldolgozást is megélt. 1916-ban és 1939-ben játékfilmben, majd 1973-ban rajzfilm formájában.Szerző: JRD

A János vitézt Petőfi Sándor írta, míg a János vitéz című dalmű Kacsóh Pongrác nevéhez köthető.Szerző: JRD

A dalokat egy kivételével Delhusa Gjon énekelte. A Zsivány dalt a Bergendy-együttes.Szerző: JRD

A János vitéz volt az első egész estés magyar rajzfilm.Szerző: JRD