Isteni sugallat

Joan of Arcadia

2020.02.14 Zitavon

Sokkal több, mint egy tipikus gimis sorozat

Az Isteni sugallat (eredeti címe: Joan of Arcadia) sorozatra a tévében édesanyámmal még 2003 környékén találtunk rá. Gyakran együtt néztünk, ezért is kedves számomra. Főszereplője, Joan Girardi egy átlagosnak látszó tinédzserlány, akinek isten különféle emberi testben jelenik meg, hogy első hallásra értelmetlen feladatokkal lássa el. De ahogy az életben is lenni szokott, idővel minden esemény a helyére kerül, és a megbízások értelmet kapnak. Azért is ajánlom ezt a filmet a nehezebb időkben, mert hétköznapi szituációk segítségével teszi emberközelivé az istenhitet és segít megérteni a részekből összeálló egészet. A sorozat, és annak mondanivalója sokkal több mint egy tipikus gimis sorozat! Sajnáltam, hogy nem lett több évad belőle.

2019.07.31 Ms. Akárki

Tanulságos és érzelmes film. Fantáziadús, ahogy az élet nagy kérdéseit fejtegeti egy-egy teljesen átlagos példán keresztül. Amber Tamblyn tökéletes választás volt a főszerepre.

2017.05.02 indingo

Nagyon szerettem ezt sorozatot, bár arra már nem emlékszem, hogy le lett-e zárva. Nem érzetem annyira, hogy a vallás állna a középpontban annak ellenére, hogy mindig megjelent egy Istennek képzelt figura.

2017.08.23 Deku

Ezt a sorozatot a tévében láttam először, megnéztem egy pár részt belőle de nem fogott meg. Kissé együgyű a sorozat történetvezetése, a karakterek meg nagyon unottak.

2017.11.01 Bazzzsi

Kedveltem ezt a sorozatot, mert sok minden történt benne. Maga a vallási téma sem túl zavaró. Eléggé érzelmes sorozat, nekem a tolokocsis srác szála volt a kedvencem.

2017.07.27 Lonka

A család és a különféle kapcsolatok kerültek a sorozat középpontjába. A végére már nem emlékszem, de a tolókocsis testvér története tettszett a legjobban.

2019.01.31 Timcsi

Ha elmondják miről szól nem biztos, hogy érdekelt volt, de milyen jó hogy nem tudtam róla. Hangulatos kis sorozat, a mondanivaló is dicsérendő.

2016.04.17 Zsceeeka

Nagyon szerettem ezt a kis sorozatot régebben , még amikor a TV-ben adták. Lehet, hogy valamikor még újra nézem majd . Szerethetőek voltak a karakterek és nem volt túl erőszkosan tolva a vallásos része sem.

2016.08.24 Emma109

Imádtam ezt a sorozatot. Tetszett ez a vallási vonal, de nem az az arcba nyomó stílusban.

2016.02.24 BlaBlaBla

Érdekes sorozat volt, picit vallási. Volt egy rész, ahol kiderült, hogy kullancs csípés miatti fertőzése van a lánynak, amelynek tünetei a hallucináció. Később persze kiderült, hogy nem ő tényleg Istennel cseveg néha.