A Kaptár: Bioterror

A Kaptár: Bioterror

Baiohazâdo: Dijenerêshon

Hét évvel azután, hogy Leon és Claire együtt harcolt a zombik ellen Raccoon Cityben, élőhalottak tűnnek fel az egyik repülőtéren. A hatóságok lezárják a környéket. A kormány Leon vezetésével kommandót küld az bennrekedtek, köztük egy szenátor és Claire kimentésére. Nekik köszönhetően néhányuknak sikerül kijutnia. Közben az egyik gyógyszercég bejelenti, hogy megtalálta a vírus ellenszerét. A vakcina azonban szállítás közben megsemmisül. Claire indul a központba az újabb szállítmányért. Rájön, hogy ott a réginél sokkal veszélyesebb vírussal kísérleteznek. Csak Leon segítségére számíthat.

Rendező: Makoto Kamiya
Ország: Japán
Premier (HU): 2009.02.11.

2021.07.06 harnas1207

Nagyon élveztem, annak ellenére, hogy nem mindig értettem. Mintha egy filmsorozat harmadik részét láttam volna, visszatérő szereplőkkel és általam nem ismert előzményekkel. Talán az egyik leglátványosabb anime volt a maga idejében.

2016.04.28 D. Shaday

Az akciók tényleg látványosak és szerencsére sok is van belőlük, de a sztori nem igazán működött. Mintha tízpercenként változott volna, hogy miről is akar szólni. A szereplők sem igazán adtak hozzá sokat, az animáción is lehetett volna még javítani, ... Több

A film összbevétele 403 117 dollár volt (imdb.com).

A jelenet, amikor Fredric Downing (Crispin Freeman) elhagyta az irodáját, az ajtó bezárás hangja is pontosan ugyanaz, mint amelyet a záró ajtók adnak ki a Resident Evil videojátékban.Szerző: alex

A Claire Refield (Alyson Court), Leon Kennedy (Paul Mercier) és Ingrid Hunnigan (Salli Saffioti) karakterjeit ugyanazok a szereplók szinkronizálják a filmben és a videojátekban is.Szerző: alex