Kárpáthy Zoltán

Kárpáthy Zoltán

2023.08.28 Ergit

Várkonyi Zoltán el nem múló érdeme, hogy filmre vitt Jókai regényeiből párat!

2019.03.19 indingo

Egy remek, Várkonyi Zoltán rendezte, történelmi ihletésű kosztümös film. A kiváló karaktereket kiváló színészek formálják meg.Ha az akkori kor hangulatát szeretnénk felidézni és egy kicsit belemélyedni, hát akkor nézzük meg.

2016.04.28 Cordelia Bennett

Az Egy magyar nábob méltó folytatása. A pénzsóvárság évtizedeken át tartó ostroma majdnem tönkretesz fiatal és ártatlan életeket. Látványos, szórakoztató film ez is. (Szívszorító volt látni, hogy a Ruttkai Éva által alakított szereplő ebben a filmben átéli azt, amit a színésznőnek később kellett.)

2022.08.23 JRD

Egy magyar nábob folytatása. A nábob fiának története, ahol még sok évtized után is ott van a kapzsiság és egy családi tragédia, mely árnyékot vet Zoltán múltjára, jelenére és talán jövőjére is. Érdemes megnézni ezt a magyar filmet, hiszen nemcsak tö... Több

2016.02.29 RókaÚr

A kosztümök, a korabeli hangulat és az egész különös légköre az, ami miatt visszasírom ezeket a filmeket. Na meg a magyar virtus, vagyis az, ahogy ezt láttatni próbálták. Regényben olvasva unalmasnak találtam, de így egész más volt.

2015.12.17 lollipopp

Valamikor nagy rajongója voltam a Jókai regényekből készült filmeknek, és a könyveknek is. Ma már úgy vélem jócskán eljárt az idő felettük, több tekintetben is. A Kárpáthy Zoltán kétségkívül egyike volt a legjobbaknak, de már nem nézném meg többször.