Kukori és Kotkoda (1970)

Kukori és Kotkoda

Vélemények: Kukori és Kotkoda (1970)

JRD   2022. 03. 16.

Piszok jó...

Mindegy, hogy Kukori mit tesz, mit csinál, mindig kalamajka a vége. Sosem hallgat Kotkodára. Megy a saját feje után. A magyar rajzfilmtörténet egyik kiemelkedő darabja, az biztos! Ahogyan az is, hogy érdemes újra és újra megnézni. Márkus László és Psota Irén, illetve a két szériában Hacser Józsa szinkronja pedig (ha lehet ezt mondani) még felejthetetlenebbé teszi Kukori és Kotkoda sorozatát. Nézd meg! Filmre fel, és jó szórakozást!

Sabnock Sanatory   2022. 03. 15.

Hárman párban.

Ismét egy Bálint Ágnes-klasszikus, ami egy szívet-lelket melengető mese. Tanmese a barátságról, a szeretetről, a kitartásról, becsületről és a hűségről. Szívesen használom ezeket a kliséket, mert jelen esetünkben ez mind-mind igaz az 1970-ben készült... teljes kritika»

Robinson76   2021. 08. 16.

Tojásból lett a csoda

Ugyan nem tartozott gyerekkorom kedvenc meséi közé, de magyar rajzfilmként kicsit elfogultan és felfelé kerekítve azért eléri a jó besorolást.

Orosz István   2017. 08. 04.

Nagyon jó kis magyar rajzfilm. Én büszke vagyok arra, hogy nekünk magyaroknak van egy ilyen rajzfilmünk. Nagyon jó a rajzolása, igaz a mai világban, már csak Retronak mondják.

Norbert93   2019. 05. 13.

Egyike a nagy, klasszikus magyar meséknek, de úgy gondolom, sosem volt olyan jó, mint pl. a Mézga család vagy a Kérem a következőt!. Kicsit gagyi, de legalább eredeti és vicces, nem olyan gyerekbutító, mint a "Dóra, a felfedező" c. borzalom és társai.

Timon   2019. 11. 28.

Ez is a legemlékezetesebb gyerekkori kedvenceim közé tartozik, tartalmilag és mondanivalóban is nagy a szerepe. Talán még könyvben is olvastam régebben.

Péter Fazekas   2021. 11. 23.

Imádtam.

Macskínó   2016. 10. 10.

Gyerekkorom egyik kedvenc Maci TV-s rajzfilmje! Mindig meg tudtam nézni és meg tudom a mai napig bármelyik részt bárhányszor. Ilyeneket kellene csinálni a mai napig nem tönkretenni a Vukot meg Bogyó és babócázni ami csak butít és nyomorba dönt.