Kung Fu Zohra (2021)

Kung Fu Zohra

Ramzy Bedia
Eye Haidara
Ramzy Bedia

Eastern79   2022. 07. 02.

A búzadara nem üt vissza

A cím kissé megtévesztő, hiszen itt nem a harcművészeten van a hangsúly. A komoly téma ellenére pedig egy meglehetősen unalmas alkotás lett belőle. Túl komolytalan lett ahhoz, hogy érdemben hozzátegyen a családon belüli erőszak témájához , hiszen Zohra története nem nélkülözi a szokásos kliséket, harcművészeti filmnek pedig végképp nem nevezném, ugyanis csak az utolsó tíz percben láthatunk küzdelmet, az sincs túl ötletesen megkoreografálva. A nyolcvanas éveket idéző hangeffektek pedig csak rontanak az összképen. Valahogy nem sikerült összehangolni a mondanivalót a tartalommal és a látvánnyal, mindenesetre azoknak erőt adhat, akik hasonló cipőben járnak.

Candy   2022. 07. 01.

Komoly téma

Szeretem a francia filmeket, leginkább a vígjátékokat, viszont ez a film igazi életszagú, mindenféle hollwoodi klisé nélküli. Bár, valjuk be, ha a színésznő ismert, a zene ütős lenne, mint ahogy Zhora ütései, akkor biztos vagyok benne, hogy tömegeket vonz, hisz a családon belüli erőszak és a heppiend sikere mindig borítékolható egy hasonló filmben. Itt viszont a valóságot kapjuk meg. Biztosan sokan magukra ismernek, a cselekvőképtelenség, a hezitálás, a gyerekvédelem és hasonló szituációk miatt. Nehéz helyzet és biztosan nehéz belőle kikecmeregni, ha már jelen van az életünkben. Jó film, számomra hitelesen van játszva mind a színészek, mind a forgatókönyv által. Azért egy duplatalpas befigyel néha.

DarkMoss   2022. 06. 24.

Ez a film egyszerre volt minden, de összességében túl sok volt. Nagyon frusztráló ez a történet, valahogy úgy éreztem, hogy lelkileg nem álltam rá készen, de igazából maga a mondanivaló is eléggé el van kenve.

milefoton   2022. 06. 23.

Úgy érzem, hogy ez egy eléggé komoly film is lehetett volna, de az egész túlságosan didaktukussá vált. Ezt eléggé sajnálom.

A film összbevétele 293 188 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 1 190 295 forintot termelt. A hazai mozik összesen 662 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A rendező, Mabrouk El Mechri egy korábbi interjúban elmondta, hogy Zhora karakterét saját kislánya inspirálta.

(csd)