A nagy pénzrablás

2. évad (2017) - 6 epizód
3. évad (2019) - 8 epizód
4. évad (2020) - 8 epizód
5. évad (2021) - 10 epizód

Egy csoport különleges tolvaj megtámadja a Moneda and Timbre pénzverdét, hogy megvalósítsák a tökéletes bűntényt. A terv szerint 2,4 milliárd eurót lovasítanának meg.

(ps)

Forgatókönyvíró: Álex Pina, Javier Gómez Santander
Ország: Spanyolország
Premier: 2017.05.02. | Netflix (2019.08.07.)

2024.02.24 Bogi

Nálam ez a top sorozat. Daráltam a részeket. Végig fenntartja a figyelmet, izgalmas, van benne dráma, romantika, rengetek akció. Zseniálisan felépített sorozat. Még még még ilyet! :D

2021.05.14 dailyfilmsan

a nap véleménye

Nagyon ötletes és átgondolt a sorozat. Mindenképp kultikussá vált a kezdetek óta, és élvezhető, hiszen nagyon furmányos és izgalmas a történet menete. Mégis nekem a temperamentum sok volt, kicsit szappanopera jelleget ütött meg néhány jelenet, ami pe... Több

2023.07.05 Jerico

Izgalmak, zseniális karakterek és fordított tanulság: A nagy pénzrablás

A nagy pénzrablás című sorozat valóban izgalmas, valóban zseniális és valóban különlegesek a karakterei, ugyanakkor az egész pont arról szól, hogy mennyire nem kéne belevágni az ilyesmibe. A főhősök sorra halnak meg (nem is túl szép halállal), és mindkét rablás sokkal inkább nevezhető kudarcok sorozatának, mind sikertörténetnek. Mert mi is történik? Ellopnak sok milliárdot, de bajtársaik, testvéreik, családtagjaik meghalnak, és még a pénzt sem tudják élvezni, mert bujkálniuk kell a világ különböző rendőrségei elől. Sokkal több szenvedést élnek meg, mintha eleve bele sem vágtak volna. Van olyan karakter, aki fejbe lőnek és soha nem ismeri meg a gyermekét, van, aki meg kell ölje legjobb barátját, hogy az ne szenvedjen, van, aki az apját veszíti el, és van, aki a szerelmét. A nagy pénzrablás egy izgalmas, öt évados Netflix-sorozat remek karakterekkel, nagyon jó forgatókönyvvel és rendezéssel két zseniális rablásról. Mégis egy kudarctörténet, és a mérhetetlenül sok szenvedést látva közben az ember boldog, hogy átlagos életet élhet. Ebben a legkülönlegesebb.

2020.12.29 Robinson76

Ez a rablás minden pénzt megér!

Hihetetlen sztori, végtelenül feszült, pörgős történetvezetés és látványos kivitelezés jellemzi, ami egyszerűen abbahagyhatatlanná teszi. Az első két évad magasra tette a lécet, de nekem – többekkel ellentétben – a 3. és a 4. évad is nagyon tetszett. Ebben a szériában szerintem minden együtt áll ahhoz, hogy a legnagyobbak között említsük... Bátran ajánlom mindenkinek.

2021.12.07 Emmersson

Szórakoztató, de...

Remek egyedi ötletek, nem klisés megoldások, melyeket sajnos - számomra - sokszor megakasztanak a már-már nyálasba hajló romantikus jelenetek. Nem egyszer túltolják, és a logikátlanság tetten érhető, mégis leköti az embert, kikapcsol és szórakoztat. A lezárás kerek, de mégis marad hiányérzete a nézőnek. Szerintem még visszatérnek... ha másképp nem, előzménysorozatban vagy egy filmmel.

A sorozat óriási népszerűségnek örvend, az első epizód bemutatásakor 4,35 millió nézőt szegezett a képernyő elé.Szerző: qwer

Tokio kinézete, karaktere és stílusa Mathilda (Natalie Portman) karakterén alapszik a Léon, a profi (1994) c. filmből.Szerző: Képkockák

(2021. 01. 13.)
Miért szorítunk még mindig egy tucat felfegyverzett, álarcos bűnözőnek?
A kalandos pénzszerzés gondolata visszatérő téma a filmgyártásban, hiszen amellett, hogy szabadjára engedi a nézői (és alkotói) képzeletet, rövid időre mentesít az erkölcsi felelősségvállalás alól. Bátran drukkolhatunk a bankok pénzét erőszakkal elvevőknek, hiszen nincs valós következménye, cserébe viszont a szórakozás mellett remek módja a frusztr... Több

(2018. 08. 13.)
Szeretnék mindenkivel jót tenni, szóval csak ajánlani tudom a darát, teljesen mindegy, hogy szereted-e a spanyol sorozatokat, filmeket, vagy épp a heist műfajt, mert ezt szeretni fogod. Pont. A legjobb daraélményem volt eddig idén, az év végi sorozatos toplistámon is bérelt helye van. Több