Menő Manó

Ország: Olaszország
Premier: 1977

2022.03.14 JRD

Vonalember kalandjai...

Menő Manó gyakran aranyos és gyakran dühös. Néha kifejezetten bunkó. De a sztorik, melyekbe egy fehér ceruza által belepottyan, imádnivalóak. Remek szórakozás egy olyan világban, ahol a felszínesség és sablonosság csúcsra járatása mindennapos. Mert Menő Manó egyedi, vicces, szórakoztató... Szóval, nézd meg, ha teheted! Ígérem, hogy nem fogsz csalódni! Filmre fel, és jó szórakozást!

2021.11.27 Péter Fazekas

Nagyszerű volt anno.

2019.11.04 mamiéstöti2

Egy igazi klasszikus

Szerintem az idősebb korosztály mind ismeri a vonalemberke kalandjait, ami mára talán egy kicsit feledésbe merült, de egykor hatalmas ötletnek számított. Az egész egy vonalból induló történet és minden részben a borítón látható hőssel történik valami izgalmas vagy éppen vicces esetenként szomorú kaland. Ennél egyszerűbb és nagyszerűbb képi megjelenítést még nem láttam. Mindenkinek csak ajánlani tudom.

Menő Manó nem okoz nyelvi gondokat a nézőknek, így ez a sorozat is nagy népszerűségre tett szert a világban.Szerző: JRD

Menő Manó háttere bizonyos időközönként változik. Volt piros, kék, zöld és narancssárga is.Szerző: JRD

Magyarországon (erre a fiatalabb korosztályok nem emlékezhetnek) a Szombat esti filmkoktélban vetítették le.Szerző: JRD

Menő Manó eredetileg reklámfigura volt. Az olasz LAGISTONA konyhamárka reklámarca volt pár epizód erejéig, de aztán a márka és Menő Manó külön utakon kezdett el járni. Szerző: JRD

Eredeti címe: La linea, azaz A vonal volt. Egy olasz remek Osvaldo Cavandoli "tollából". Az eredeti olasz címet aztán lecserélték egy jobb névre. Így lett Menő Manó.Szerző: JRD