Las Vegas, végállomás

Las Vegas, végállomás

Leaving Las Vegas

Ben Sanderson (Nicolas Cage) egykor híres forgatókönyvíró volt, de miután felesége elhagyta őt a fiukkal, az alkoholhoz fordult. Alkoholizmusa lassan mindent feléget körülötte, Ben karrierjének gyakorlatilag vége. A férfi úgy dönt, hogy Las Vegasba utazik, és halálra issza magát. A fények… Több

Rendező: Mike Figgis
Író: John O'Brien
Forgatókönyvíró: Mike Figgis
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Egyesült Királyság, Franciaország
Premier (HU): 1996.05.16.

2023.10.10 Jay

Nem egy nagy film. Inkább klisé. Pszichodráma. Minden kiszámítható, döcögve halad a semmibe.

Unalmas,és semmitmondó.Cage sem hiteles a bárgyú képével,teljesen nem odaillő! A történet sem nagy szám.Számomra érthetetlen.Plusz nekem Elisabeth Shue,de ennyi!

2015.05.04 ZeroHero

Az alakítások, a képek, a színek, a nyomasztó jazz, a teljes kilátástalanság, a végetnemérő nyomor. Las Vegas és az élet sötét oldala. Kötelező dráma, Nicolas Cage zseniális játékával. 10/10.

2021.08.05 BoBamburg Nézhetetlen

Bírom Nicholas Cage-t, bírom a lassú, elvont filmeket is, ennek ellenére ezt a filmet egyenesen utálom. Nem tudom, miért, lehet, rosszkor néztem, és bennem van a hiba, de kb. 20 perc után állandóan azt néztem, mikor lesz már vége. Aztán inkább kikapcsoltam.

2015.11.21 irongozu

Nem ez a legszimpatikusabb karaktere Cage-nek. Kétségtelen jól alakítja a magát halálba ivó alkoholistát.

3,6 millió dollárból készült a film.Szerző: LionelMessi10

Az alapul szolgáló regény írója, John O'Brien miután megtudta, hogy a művéből film készül, két hétre rá öngyilkos lett.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Nicolas Cage Oscar díjat kapott a Legjobb férfi alakításért 1996-ban, Elisabeth Shue-t is jelölték legjobb női főszereplőnek, a díjat azonban Susan Sarandon kapta.Szerző: ZeroHero

Az egyik ismert alkoholmárka tiltakozott az ellen, hogy a terméküket megjelenítsék a filmben, az ugyanis negatív színben tüntetné fel őket. A filmesek kénytelenek voltak retusálni az üvegek címkéit a felvételeken.Szerző: ps