Az én hősöm

Jean Dujardin
Christian Bujeau
Evelyne Buyle
Mélanie Laurent

Az elbűvölő Neuville kapitány épp házasodni készül, amikor kitör a háború Franciaországban az 1800-as évek elején. Mit tehet ilyenkor egy hős kapitány, bátran elindul a csatatérre, hátrahagyva bájos, ámde rettentően naiv jegyesét, Pauline-t. Pár hónap után a nő belebetegszik, hogy nem… Több

Rendező: Laurent Tirard
Forgatókönyvíró: Laurent Tirard, Grégoire Vigneron
Ország: Franciaország, Belgium
Premier (HU): 2018.08.09.

2019.07.26 Ms. Akárki

Zseniális egyedülálló humorú francia vígjáték. Nagyon jót nevettem rajta, amikor visszatért a városba pedig mindenki hős hallottnak hitte a lány titkos levelei miatt amiket saját testvérének írt, hogy ne sírjon a galád nőcsábász pasi után aki csak ki... Több

2019.02.09 mamiéstöti2

Sajátos humorú ugyanakkor nagyon ötletgazdag vígjáték, melyben nagyon korhűek a szereplők és a történet is egyedülálló.

2018.12.23 stomachh

Jól szórakoztam, könnyed francia vígjáték. Nem egy filmtörténetbe bevonuló darab, vasárnapi mozinak tökéletes. A két főszereplő nagyon jól hozta a karaktert, látszott, hogy egymásra vannak hangolódva, nagyon jól passzoltak.

2019.01.14 Marcsitesója

Szórakoztató

Szórakoztató és kedves vígjáték hyelenként kiváló poénokkal. Szükség van az ilyen francia könnyed vígjátékokra.

2018.08.09 justynaw

Tipikusan a párpoénos vígjátékok mezőnyét bővítő produkció. Amikor vicces (szerintem nem túl sokszor), akkor tényleg lehet rajta nevetni, de szerintem ennél azért több humort kellett volna beleírni a filmbe. A francia vígjátékok kedvelőjeként mondom, hogy ez inkább amolyan közepes élmény volt.

A film összbevétele 37 108 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 12 344 070 forintot termelt. A hazai mozik összesen 9 326 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Jean Dujardin Victor Hugo regényeit olvasva készült fel a szerepre. Szerző: hp

Laurent Tirard kimondottan Jean Dujardinnek írta a főszerepet. Szerző: hp

Jean Dujardin és Laurent Tirard második közös filmje. Az első az Életem NAGY szerelme volt. Szerző: hp

A stáb engedélyt kapott arra, hogy Franciaország nagy múltú, történelmi kastélyaiban forgasson, így nem kellett vesződniük a díszletek építésével, ami jól jött a költségek visszafogásának szempontjából is. Szerző: hp