Négy nővér

Négy nővér

Les filles d'Olfa

A lázadás, az emlékezet és a testvériség lebilincselő filmje rekonstruálja Olfa Hamrouni és négy lánya történetét, intim interjúk és elbeszélések segítségével kibontva egy összetett családtörténetet, hogy megvizsgálja, hogyan radikalizálódott a tunéziai nő két idősebb lánya, Ghofrane és Rahma. A… Több

Forgatókönyvíró: Kaouther Ben Hania
Ország: Németország, Franciaország, Tunézia, Szaúd-Arábia
Premier (HU): 2024.02.08.
Forgalmazó: Vertigo

2024.02.09 ZsoltSon

Bár egy nagyon intellektuális filmről van szó, nekem valahogy ez "kevésnek" bizonyult. Nem igazán volt számomra érthető, mi is lehetett az alkotók szándéka, mert számos fontos mozzantatot nem bontakoztattak ki eléggé.

2024.02.08 Denisqoo

Nálam erősen közepesen teljesített ez a film, és nem is szeretném lepontozni az egészet, én még így is amondó vagyok, hogy valójában nem egy kihagyhatatlan filmről van szó.

A Négy nővért Európai Filmdíjra jelölték a dokumentumfilm kategóriában.Szerző: csd

A Négy nővér világpremierjére a Cannes-i Nemzetközi Filmfesztivál versenyprogramjában került sor.Szerző: csd

A Négy nővér Tunézia hivatalos pályázata a Legjobb nemzetközi játékfilm kategóriában a 96. Oscar-díjra a 2024-es évben.Szerző: csd

A Négy nővér forgatása még 2021-ben zajlott.Szerző: csd