Mai wei

A második világháborús Koreában két rivális – egy koreai (Jang Dong-gun) egy japán (Joe Odagiri) együtt száll szembe a szovjetekkel.

(Archívum)

Rendező: Kang Je-Gyu
Író: Kang Je-Gyu
Forgatókönyvíró: Byung-in Kim, Na-hyun Kim
Ország: Koreai Köztársaság
Premier: 2011.12.22.

2018.12.27 hsanya182

Barát és ellenség minőségének váltakozása különböző háborúkban

Csodálatos háborús dráma két maratonfutó életéről. Barátság, háború, uralkodás, elleségeskedés, hadifogság, lázadás, együttérzés. Több háború kegyetlenségeibe is betekintést kapunk (japán-szovjet háború, normandiai partraszállás) Saját karmikus felismeréseikről szól, elgondolkodtató formában. Nem csak azoknak ajánlom akik szereti a háborús filmeket. Tanulságos film.

2017.10.15 Lamboh

Általában csak jókat tudok mondani a koreai háborús filmekről, ennél viszont nem ez lesz. Hiába tettszett, sokszor idegesítő volt. A japán csávót kicsit sem tudtam megkedvelni. Tipikusan az a fajta ember, akivel én nem tudnék sokáig egy légtérben len... Több

Eredetileg Son Ye Jin színésznő alakította volt a női főszereplőt, de a forgatókönyv változtatásai miatt kilépett még a forgatások megkezdése előtt. Szerző: Lamboh

A filmet Dél-Koreában, Kínában, Oroszországban, Franciaországban és Lettországban forgatták.Szerző: Lamboh