Sztálingrád

Sztálingrád

Сталинград

Heiner Lauterbach

A történet egy orosz családon keresztül mutatja be a második világháború fordulópontját, a sztálingrádi csatát, a világtörténelem talán legvéresebb összecsapását, ahol mintegy másfél millió ember vesztette életét.

Forgatókönyvíró: Sergei Snezhkin, Ilya Tilkin
Ország: Oroszország
Premier (HU): 2014.05.28. | Netflix (2022.03.15.)

2022.06.06 SzupiMester

A látványvilág csak nem adja vissza a lényegét a címnek.

2019.01.08 hsanya182

Kissé elnyújtott háborús dráma

Egyszer talán érdemes megnézni, háborús dráma. Vannak benne látványos csatajelenetek, de a hangsúly a két lányon van, az orosz kézben lévő német lányon és a német kézben lévő orosz lányon. A két ellenséges tisztnek ugyanaz a sorsa. Szóval inkább elgondolkodtató film, de a háború kegyetleségeiről is kapunk ízelítőt. A vége hosszan elnyújtott, egyszer megéri megnézni, tanulságos film.

2020.09.16 Hámori Balázs

"...nem tudom, mi az a háború"

Őszintén, tök véletlenül akadtam rá erre a filmre. Ki ne hallott volna Sztálingrádról és arról, hogy milyen véres csata folyt ott a 2. világháború alatt? Szeretem a történelmet, és habár a filmekben sokszor szeretik kiszínezni a dolgokat, itt nem iga... Teljes kritika

2016.09.29 krajcsie

Eléggé nagy csalódás volt számomra ez a film. A bemutatott háború nem megindító, hanem giccses, a sok szenvedés pedig borzasztóan unalmas. Nehezemre esett végignézni.

2019.07.20 Marcsitesója

Látványos és nem is annyira orosz

A számtalan korábbi sztálingrádi csatát feldolgozó film mellett (csak ezzel a címmel legalább 3 van) egy elég látványos filmet kapunk. Aki szereti a háborús filmeket, nézze meg, mert nem fog csalódni. A legnagyobb pozitívum számomra az a szándék, hogy próbál a film kicsit kiegyensúlyozottabb képet adni, a németek nem bugyuta harcosokként jelennek meg és az orosz katonákat sem fedhetetlennek ábrázolja.

A helyszínt Szentpétervár mellett építették fel, külön a film kedvéért, hogy a lehető legpontosabban tudják reprodukálni Sztálingrád hősies jelképét. Az építkezés 6 hónapig tartott, több mint 400 ember dolgozott rajta, és körülbelül 4 millió dollárba került.Szerző: Hámori Balázs

Thomas Kretschmann mindkét Sztálingrád filmben (1993, 2013)szerepelt.Szerző: Hámori Balázs

A filmben használt német tankok eredetileg T-34-esek voltak kívülről átalakítva, hogy németnek tűnjenek.Szerző: Hámori Balázs

Amerikában 2014. január 6-án mutatták be a Palm Springs-i Nemzetközi Filmfesztiválon.Szerző: Hámori Balázs