Marguerite - A tökéletlen hang

Vox.hu
2015/12/24

Értékelés: 8.5/10
Marguerite
Xavier Giannoli életében és művészetében igen fontos szerepet játszik a zene. Mi sem bizonyítja ezt jobban, hogy az élet nagy dolgait képes nemes egyszerűséggel tálalni azokban a műveiben, melyek zenészekre épülnek. Több

Movieaddicts.hu
2015/12/24

Óda a tehetségtelenséghez
A következetlen, útközben témát váltó forgatókönyv ellenére letagadhatatlan a film legnagyobb erénye. Az, hogy megszerethetünk valakit azért is, mert tehetségtelen. Több

Hetediksor.hu
2015/12/28

Zene nélkül mit érek én?
A gazdag és befolyásos műkedvelő, Florence Foster Jenkins egész életében operaénekesi babérokra tört, inkább kevesebb, mint több sikerrel. Az életét feldolgozó film jövőre érkezik a mozikba Meryl Streep főszereplésével, Stephen Frears rendezésében. A francia változat cselekményére a valóság inspirálóan hatott, főhősnője Marguerite Dumont, akit a nagyszerű Catherine Frot alakít. Xavier Giannoli rendezőt Velencében Arany Oroszlánra jelölték. Több

Filmtekercs.hu
2016/06/01

...a film valóban a határátlépésekről szól: arról, hogy felszedhetők-e a házastárssal szembeni elemi szolidaritás határkövei, szorgalommal, kitartással és mindent elsöprő elszántsággal képesek vagyunk-e áttörni a tehetségtelenség határsávján, vagy hogy ledönthetők-e az őszinte véleménynyilvánítás előtt tornyosuló falak? Több
A hazai sajtóban megjelent kritikák, egy helyen!