Katonafeleségek

Katonafeleségek

Military Wives

Kate, a "tökéletes" katonafeleség, akinek élete meglehetősen nagy boldogtalanságban telik éppen. Szerelmétől távol szorongásban és magányban éli mindennapjait, és próbál nem a legrosszabbra gondolni. Kate méltósággal és sztoikusan viseli helyzetét, az éneklésben megtalálta ugyanis… Több

Ország: Egyesült Királyság
Premier (HU): 2022.04.21.
Forgalmazó: CineTel

2022.04.23 boda34

Nagyon megindító történet, amibe értemes belemerülni. Minden annyira emberi és közben erőteljes.

2022.04.21 dadooo

Bár az alakítások kétségtelenül remekül sikerültek, nekem ez a sztori valamennyire sablonos volt. Szerintem túl szokszor láttunk már hasonló alapötleten nyugvó produkciót.

A film összbevétele 4 889 252 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 431 620 forintot termelt. A hazai mozik összesen 360 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A filmben szereplő számos katonai helyszínt a RAF Halton bázisán forgatták.Szerző: csd

A legtöbb beltéri jelenetet a Kingston Upon Thamesben vették fel.Szerző: csd

A film nemzetközi bemutatóját több alkalommal is elhalasztották a koronavírus-járvány következtében kialakult helyzet miatt.Szerző: csd

A filmet a BBC The Choir: Katonafeleségek című dokumentumfilm-sorozata inspirálta, amely Gareth Malone kórusvezető munkáját követte nyomon, aki Anglia különböző katonai bázisaira látogatott el, hogy kórusokat alakítson, és segítsen összehozni a katonák feleségeit és élettársait.Szerző: csd

Ídolo
Kegyetlen csillogás