Match Point (2005)

Match Point

Sabnock Sanatory   2020. 12. 20.

Woody Allen korunk egyik nagy zsenije, aki nagy szerencsénkre a filmiparban tevékenykedik. Ez a filmje is kifejezetten jól sikerült, hiszen minden egyes emberi érzelmet, tulajdonságot belepakolt, kellően adagolva, hatásosan. Jók a színészi alakítások is.

Lester69   2018. 10. 22.

Woody Allen egyik legjobb 21. századi és legszokatlanabb mindenkori filmje. Alapvetően dramedy-k vagy egyszerűen csak vígjátékok mestereként van elkönyvelve, de ez a film egy eszméletlen kemény dráma. A testi vágyak és a ráció örök harcának megnyilvá... több»

hsanya182   2016. 11. 02.

Szokásos szerelmi háromszögről szóló tanulságos és érett film, de odaszegezett a képernyő elé! Szerelem. Házasság. Felelősség. Bűntudat. Gyilkosság. Dosztojevszkij is hatással volt a rendezőre. Bármilyen spirituális tanítás után is az emberben ezek a... több»

Puncs   2020. 03. 31.

Remek lélektani dráma. Izgalmas, tele van feszültséggel, szinte már-már thriller. A végkifejlet pedig egyszerűen zseniális.

indingo   2019. 06. 05.

Egyszerű kis házasságtörőből mivé válik egy férfi és mit képes megtenni, hogy ez ne derüljön ki, de itt még csak az egyik fordulata a filmnek mert mi van az igazsággal? Mire számít a néző és mit kap cserébe, bár azt feltételezzük a valóságtól távol áll ez a történet, de ha belegondolunk ez nem is olyan biztos.

Deku   2017. 12. 23.

Szégyentelen módon lett gyenge ez a film, teljességgel értékelhetetlenül adták ki a kezük közül. Hát ez valami elképesztően lehangoló lett. Úgy értem, hogy lehangolóan siralmas. Nincs a filmnek se eleje se vége.

a.edit63   2015. 05. 20.

Woody Allen filmjei közül ez az első, amit végig bírtam nézni, bár néhányszor már úgy éreztem végem az idegesítő Woddy Allen-es párbeszédek miatt. Egyébként nem rossz film, még érdekelt is, hogy hogyan fognak alakulni a dolgok. Egyszer-kétszer meg lehet nézni!

Ez a film Woody Allen első olyan filmje, melyet teljes egészében Angliában forgattak.

(Puncs)

Kate Winslet-nek felajánlották Nola szerepét, ám az utolsó percben visszamondta, azzal az indokkal, hogy inkább a családjával szeretne lenni, így került a képbe Scarlett Johansson.

A film forgatása közben Woody Allen azt nyilatkozta, Scarlett Johansson szexualitása ellenállhatatlan. A rendező úgy fogalmazott: "nagyon nehéz extra viccesnek lenni valaki mellett, akinek ellenállhatatlan a szexuális kisugárzása és ráadásul még viccesebb is nálad".

A Match Point Woody Allen azon hat filmje közé tartozik, melyekre a legbüszkébb.

(Menyét Ibolya)

A filmet 2005-ben a Cannes-i Filmfesztiválon versenyen kívül mutatták be.

(SódóGA)