Mesék Mátyás királyról

A Mesék Mátyás királyról tizenhárom rajzfilmje az ország talán legigényesebb rajzfilmes csapatának, a Kecskeméti Stúdió művészeinek munkáját dicséri. A lemezen a sorozat következő epizódjai találhatók meg: 1. Az igaz mondó juhász 2. Egyszer volt Budán kutyavásár 3. Beatrix királyné tréfája 4. A cinkotai kántor 5. A kolozsvári bíró 6. Mátyás király Gömörben 7. A három bakkecske 8. Mátyás szolgái 9. Furcsa látogatók 10. Mátyás kovács 11. A tök és a négy ökör 12. A nekeresdi bíró 13. A névnapi jóslat Extrák: két dokumentumfilm Mátyás királyról és Beatrix királynéról, Bemutatkozik a Duna televízió

Forgatókönyvíró: Kõszegi Ábel, Újváry László
Ország: Magyarország
Premier (HU): 1984.02.18.

1. évad (1984) - 13 epizód

2019.11.29 Timon

Történelmi elbeszélése által mély, őszinte, inspiráló történeteket mesél el. Ez is gyerekkori kedvenceim között van. 10/10

2016.07.17 Bog1

Régi gyerekkori klasszikusok. Régen imádtam őket. Igazi szórakoztató és vicces kis történetfoszlányok amik olykor kicsit túl nyersek persze csak egy gyermek számára, de nagyon jó kis tanulságosak is egyben. Magyar hungarikumnak is nevezhetőek ezek a rövid kis történetek. Ajánlom annak aki egy kicsit nosztalgiázna.

2015.12.29 Niki19

Imádtam ezeket a meséket. Amellett hogy a gyerekek számára tanulságos, hisz megismerik Mátyás királyt, érdekes, és szórakoztató. Mindenkinek csak ajánlani tudom.