Nincs több suli

Nincs több suli

Recess: School's Out

T.J.-nek és a bandának meg kell mentenie a nyári vakációt vagy pedig örökre eltörlik.

(Hupka Adrián)

Rendező: Chuck Sheetz
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Japán
Premier (HU): 2001.06.07. | Disney+ (2022.06.14.)

2023.07.21 Timon

Mindenkinek kell vakáció

Kellemesen meglepett a film merész koncepciója. Még úgy is, hogy sok éve láttam az előzetesét VHS-en, és ott is kemény volt, de csak most néztem meg. Nem tartanám túl nagy klasszikusnak éppenséggel, de az üzenete és a szellemisége helyén van. Hát mindenekelőtt... Fölöttébb szórakoztató. Lényegében magával ragadó, hogy a gyerekek őszinteségét mennyire humorosan mutatják be. No meg a tanárokét, ők is viccesek voltak többek között, meg kemények a rosszfiúkkal szemben. A főgonosz terve pedig azért eredeti és jó trükkös volt. Csak szerencsére elhibázott, és ha sikerült is volna, akkor is lett volna vakáció. Nem volt túl kemény így önmagában azért: a motivációja is kissé gyenge volt, hogy csak a saját nézeteit vette figyelembe, ráadásul hogy pont azon országokban a legjobbak a tanulók, ahol hideg van (ez eléggé gyenge elmélet), az még nem bizonyít semmit. Az egyik, ami legjobban tetszett benne, hogy nem voltak egyoldalúan bemutatva ott a felnőttek, hanem többségük jó volt, és persze a jók is győztek a végén. Másik nagy kedves oldala a nyár fontosságának hangsúlyozása. Elvégre tény, hogy ha nincs olykor kikapcsolódás, nincs jó teljesítmény. 10/9