Tom és Jerry - A moziban (1992)

Tom and Jerry: The Movie

Reitman   2022. 08. 30.

Hú, de ritka, hogy több, mint öt percet bírok nézni egy amerikai rajzfilmből! Bár bugyuta, dülledt szemű és elég egyhangú személyiségek, Tom és Jerry nagyon szimpatikus. Igaz, a régi rajzfilmsorozat sokkal jobban tetszett, mint ez.

Sabnock Sanatory   2021. 01. 29.

Kikapcsol és ellazít. Egyszerű és érthető, humoros. Plusz, valljuk be az igazat, sokszor szurkoltunk Tomnak! Az a fránya egér már megint megúszta.

Orosz István   2017. 07. 23.

Nekem ez a kedvenc Tom és Jerry mozifilmem mert, ez még nem ez a túlságosan komoly animációval készült, ez a régi igazi Tom és Jerry retró érzés van bennem ha megnézem.

Ms. Akárki   2019. 09. 29.

Gyerekkori kedvenc mesém. A mai napig nem értem, hogy miért pont egy ilyen relatíve egyszerű humorú mese volt a kedvencem, de még ma is jókat nevetek tom és Jerry küzdelmén.

Bizsu82   2015. 04. 28.

Egyik kedvenc mesefilmem volt. Mindig brutálisan elbántak egymással a „szereplők”, de mégis annyira aranyos karakterek, klasszikus kis kalandos mesefilm.

MoviesChris   2022. 03. 12.

Az egyik legjobb egész estés formátumba adaptált mesesorozat. Nagyon jó gyermekkori élményt okozott ez a filmecske. Megvan benne a Tom és Jerry-érzés, viszont ad egy frissességet az egész estét átívelő története. Némileg fura beszélni hallani a karak... több»

Klauka89   2022. 02. 20.

Hatalmas nagy kedvenc, gyerekkoromban tesómmal sokszor megnéztük. Szinkronok hatalmasak, pláne Figgi nénié. A pénzéhség, a kapzsiság hamar kiütközik, de mindebből anno mit sem tudtunk. Érdemes megnézni, jók benne az éneklések is, aranyosak a karakterek.

Piti kapitány kétszer is említi énekében Budapestet.

(Klauka89)

Ez a film és A rózsaszín párduc fia (1993) voltak az utolsó olyan filmek, amelyeknek Henry Mancini írta a zenéjét.

(Thibo84)

Amikor a film végső jelenetében Tom az egérfogót becsúsztatja az egérlyukba, Jerry egy másik egérlyukon keresztül tolja ki a háta mögött, és rápattan Tom farkára. Ez az egy, amelyet a klasszikus rajzfilmekben ismételten megtettek.

(Thibo84)

Dana Hill utolsó filmszerepe. 1996 nyarán hunyt el.

(Thibo84)

A Tom és Jerry sorozat első és jelenleg egyetlen filmje, amely moziban is megjelent.