Tom és Jerry - A moziban

Tom és Jerry - A moziban

Tom and Jerry: The Movie

Tom és Jerry végre egy egész estés rajzfilmben kergetőzhet és tolhat ki egymással lépten nyomon - és képzeljék, most másfél órára beszélni is megtanulnak - sőt nemcsak beszélni, de énekelni is. És amire végképp senki se számít: Tom és Jerry elássa a csatabárdot, mert komiszságuknál csak egyvalami nagyobb - a szívük. Azért függesztik fel az ősi macska-egér ellentétet, mert egy szegény kislánynak van szüksége rájuk. Segíteniük kell neki, hogy megtalálja elveszett apját. De a segítőknek is vannak segítői: Lumpi, a korcs eb, és albérlője, a Frankie névre azonnal ugró bolha.

Rendező: Phil Roman
Forgatókönyvíró: Dennis Marks
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Németország
Premier (HU): 1992.12.18. | Netflix (2024.02.08.)

2023.04.16 Gamehun638

Furcsa volt látni anno a kis részek mellett a mozifilmet. Gyerekként megtudtam nézni. Próbáltam nosztalgiából előszedni, de valahogy nem ment. Pedig a sorozatot imádom. Gyerekeknek való mese. Nem érdemes sokat várni tőle.

Kikapcsol és ellazít. Egyszerű és érthető, humoros. Plusz, valljuk be az igazat, sokszor szurkoltunk Tomnak! Az a fránya egér már megint megúszta.

2017.07.23 Orosz István

Nekem ez a kedvenc Tom és Jerry mozifilmem mert, ez még nem ez a túlságosan komoly animációval készült, ez a régi igazi Tom és Jerry retró érzés van bennem ha megnézem.

2019.09.29 Ms. Akárki

Gyerekkori kedvenc mesém. A mai napig nem értem, hogy miért pont egy ilyen relatíve egyszerű humorú mese volt a kedvencem, de még ma is jókat nevetek tom és Jerry küzdelmén.

2015.04.28 Bizsu82

Egyik kedvenc mesefilmem volt. Mindig brutálisan elbántak egymással a „szereplők”, de mégis annyira aranyos karakterek, klasszikus kis kalandos mesefilm.

Piti kapitány kétszer is említi énekében Budapestet. Szerző: Klauka89

Ez a film és A rózsaszín párduc fia (1993) voltak az utolsó olyan filmek, amelyeknek Henry Mancini írta a zenéjét.Szerző: Thibo84

Amikor a film végső jelenetében Tom az egérfogót becsúsztatja az egérlyukba, Jerry egy másik egérlyukon keresztül tolja ki a háta mögött, és rápattan Tom farkára. Ez az egy, amelyet a klasszikus rajzfilmekben ismételten megtettek.Szerző: Thibo84

Dana Hill utolsó filmszerepe. 1996 nyarán hunyt el.Szerző: Thibo84