PiROSSZka - A jó, a rossz, a farkas, MEGAnagyi

PiROSSZka - A jó, a rossz, a farkas, MEGAnagyi

Hoodwinked!
Bogi

E film ott kezdődik, ahol a Grimm-mese véget ér és innen pergeti az eseményeket visszafelé. Egy csapat tollas-szőrős zsaru és detektív jelenik meg a Nagyi kunyhójánál az erdőben, akiket egy házi csetepaté miatt vezényeltek ki a helyszínre. Egy vadász tettleg bántalmazott egy nagyit megszemélyesítő farkast. Ahogy a nyomozó és a rendőrtiszt kihallgatják a megbízhatatlan emlékezetűnek bizonyuló gyanúsítottakat, kiderül, hogy mindegyikük más-más, egymástól homlokegyenest eltérő, de egyformán zavaros mesével áll elő.

Forgatókönyvíró: Cory Edwards, Todd Edwards, Tony Leech
Premier (HU): 2006.03.02.

2019.07.25 Ms. Akárki

Nagyon jó paródiás mese inkább felnőtteknek szóló debil tartalommal. A jól ismert meséket kissé kifordítva sajátos humorral adják elő. Például a farkas piroska után szimatoló kopó. A béka volt a leghalálibb ahogy nyomozott. De a mókus se rossz.

2017.07.28 Orosz István

Nekem nagyon tetszett, jó kis paródiája az eredetinek jók a poénok még azt kell mondani csavar is van benne. Azt sajnálom, hogy a második részt nem szinkronizálták le.

2019.04.05 dailyfilmsan

Ez nagyon gyenge. Túltolták a történet átírását, és nem igazán jött be Piroska mint karatekirálynő. Nem azt mondom, hogy maradjon aranyos meg kedves kis mese, de ez túlment és nem a jó irányba. A grafika sem győzött meg, és a látvány sem.

2018.09.12 Norbert93

Mikor először láttam 2005-ben kifejezetten nem tetszett. Most 2018-ban "érettebb" felfogással elővettem, de a véleményem nem változott. Látszik, hogy minden téren van benne munka, de egyáltalán nem tudott lekötni.

2018.12.17 harnas1207

Különleges mese, értékeltem, hogy ilyen megközelítésből mutatta be a mesét, ez szórakoztató volt. De sajnos, így is azt éreztem, hogy mégse tudja lekötni a felnőtt nézőket, köztük engem sem.

(2018. 03. 27.)
Összegzés: Totálisan megértem, akik szerint blődiség szeretni egy ennyire kifordított, furcsa szerkezetű, vágású mesét, de szerintem pont emiatt lett egyedi és maradandó a Pirosszka. Nyilván bele lehet kötni, ha nagyon akarjuk, de kár lenne. Inkább élvezzük. Úgyis ritka az ilyen csavaros krimi, főleg ha mese. 8/10 Több

(2020. 10. 30.)
PIROSSZka, avagy a nagy receptrablás!
A Verdict tehát felhőtlen kacagás, szuper humor és némi kritika a filmvilág számára. Több