Énekelj!

HanGa   2020. 10. 17.

Animációs filmek közül nálam ez viszi a prímet. Humoros, szép történet és karakterek, vannak benne érzelmes és sorsok és nem utolsó sorban szuper zenék.

mamiéstöti2   2018. 01. 19.

Már a mesék világát is megszállta a tehetségkutató őrület, de ha nem úttörőként nézzük akkor egynek nagyon is jó volt.

indingo   2017. 04. 10.

A verseny maga eléggé háttérbe szorul, ezt nehezményeztem. A dalok fülbecsengőek voltak, a karakterek pedig szépek. Második részt eléggé feleslegesnek érzek.

Deku   2017. 07. 18.

A dalok számomra nem voltak túl bonyolítva, olyan érzés volt mintha csak simán oda dobáltak volna a karaktereknek pár híresebb pop számot és kész is van a csoda film.

MP170506   2017. 07. 10.

Tanulságos, szórakoztató, aranyos mese. A dalok fülbemászóak. Szerintem jó alkotás lett, mindenképpen nézhető.

Szilonka   2020. 01. 29.

A jobb animációs filmek közé tartozik. A dalokat napokig dudolássza az ember. A története sem túl elcsépelt.

TomÁcs   2018. 04. 22.

Kicsit kifigurázza a sok tehetségkutató műsort, de amellett azért volt története is és mondanivalója is. Örültem, hogy sokféle stílusú dal helyet kapott benne.

Jennifer Hudson
Jennifer Hudson
Reese Witherspoon

A film összbevétele 634 151 679 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 203 674 063 forintot termelt. A hazai mozik összesen 157 466 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Stevie Wonder több mint 25 év után énekel újra ebben a filmben.

Ez Nick Kroll második animációs filmje, korábban a Virsliparti (2016) című animációs filmben hallhattuk őt.

(ps)

Ez Matthew McConaughey második animációs filmje, korábban a Kubó és a varázshúrok (2016) című filmben hallhattuk őt.

(ps)

Ez a második alkalom, hogy Scarlett Johansson animációs filmben szerepel. Korábban Dzsungel könyvében (2016) hallhattuk őt.

(ps)

Ez Taron Egerton első animációs filmje.

(ps)

A filmben 85 dal zendül fel a '40-es évektől a napjainkig bezárólag.

(ps)

Az Énekelj! egy minden ízében vidám, szórakoztató rajzfilm, tele szerethető karakterekkel, remek dalokkal, nem a legeredetibb, de magával ragadó történettel, kevésbé feltűnő közhelyekkel tarkítva. Nem próbál nagyot markolni, talán pont ezért is működik ilyen jól. 7/10 több»

gyerekeket valószínűleg le fogja kötni, de ezért az élményért felesleges a moziig zarándokolni velük, amikor bármelyik kereskedelmi tévé műsorán megkaphatják ugyanezt.
5,5/10 több»

Most már egyértelmű számomra, hogy nem az Illumination Entertainment a kedvenc animációs stúdióm, a Laica (például a Kubo és a varázshúrok idénről) és a többiek mellett igencsak lemaradva kullog. Már tényleg kéne villantani valamit, mert némi eredetiség még senkinek sem ártott…