Turro   2019. 03. 22.

Gyönyörű, érzelmes és összességében véve igen erős alkotás lett az Életem értelmei. Van benne egy jó nagy adag keresédesség, de annyira ízléses az egész, hogy egy pillanatra sem lesz érzelgős. Nagyon jó szívvel merem ajánlani!

vitto   2019. 03. 21.

Az Életem értelmei legnagyobb erénye, hogy az alapfelvetése ellenére tökéletesen el tudja kerülni a sablokonat, Romain Duris pedig egészen pazar alakítást hoz az egyedüli szülő szerepében. Mély film, de nem gyilkolja le a nézőjét a túlzott szentimentalitásával. Nem sok jobb dráma került idén a mozikba eddig!

issue   2019. 03. 17.

Guillaume Senez egy családi és szociális drámát tett le elénk, amely szerintem mindannyiukat érinthet. Tűpontos, de nem húzza le az ember kedélyállapotát, tudja jól a film, hogy nem nyomasztani akar, hanem rámutatni az élet olyan aspektusaira, amelyekre talán tényleg érdemes odafigyelni.

phelixmad   2019. 03. 16.

féltem, hogy nem lesz egyszerűen hangulatom ehhez a filmhez, de nagyon hamar beszippantott. A történetvezetése remekül meg van írva, amit nálam már csak a jó alakítások tetéztek. Szerintem ez pont egy olyan darab, amit mindenkinek látnia kellene!

Kramer kontra Kramer francia módra, plusz ott a szakszervezet. több»

A film teljes játékideje alatt csak egyetlen jelentben hallgató zene, amikor a főszereplők Michel Berger 'White Paradise' című dalára táncolnak.

A film gyerekszereplőit, Basil Grunbergeret és Lena Girard Vosst több mint száz jelentkező közül választották ki.

Guillaume Senez rendező annak érdekében, hogy minél természetesebben alakítsanak a színészei a kamerák előtt, elég rendhagyó módszert alkalmazott. A színészeknek ugyanis nem adott szövegkönyvet, a forgatókönyvben csak a szituáció volt adott, minden egyéb a színészek improvizációja.