Okja

gondi94   2018. 03. 23.

Elképesztően hangulatos, modern és jól kivitelezett film. Kicsit kalandfilm gyerekeknek, de a komorabb fajta. Jó színészek, fantasztikus alakítások(habár Jake Gyllenhaal nyávogása és túljátszása valóban sok lett), mozi filmeket lepipáló számítógépes animációk. Szinte csak jót lehet mondani a filmről, és végre nem az a világmegváltós befejezést kapta, amit sok hasonló filmben lehet látni. A gyönyörű nyugtató képek, az akció dús hajsza és a kellemetlen, sokszor kegyetlen valóságot tükröző képek tökéletes egyvelege. Mit lehet tenni ha ilyen a világ...

Zsceeeka   2017. 10. 30.

Én valahogy többet vártam ettől a filmtől. Persze, tudtam, hogy családi mozi, meg hogy kicsit furcsa és biztosan látványos is, na meg jó színészek játszanak benne, de többször nem érdemes a megnézésre (szerintem).

Turro   2017. 06. 06.

Sajnos orbitális hülyeség. Helyenként az ember úgy érzi, hülyeséget csinál önmagából, másutt meg teljesen melankolikusba megy át. Nem tudom hova tenni.

Woo-sik Choi
Tilda Swinton

Az Okja esetében tehát egy filmszerűtlen félszerzet, de ellentmondásai, a szabályok látványos megtagadása révén egy hamisítatlan filmcsemege is. Egy gyerekfilm 16 éven felülieket célzó erőszakkal, egy cinikus-parodisztikus vonásaiba fulladó korporatizmus-kritika, egy óriási, színes-szagos show és egy mélyre hatoló dráma, amely e két véglet között bármikor képes átfordulni üres parasztvakításba. Az Okja egy zagyvaság, de legalább egy imádnivaló zagyvaság.

6/10 több»