Párizsi mesék

Párizsi mesék

Paris - When It Sizzles

Richard Benson a szélhámos forgatókönyvíró pár hét alatt eltapsolja a pénzt, amelyet A lány, aki ellopta az Eiffel-tornyot című film után kap, amelynek forgatókönyvéhez még egy betűt sem írt le. Miután főnöke sürgetni kezdi, három nappal a leadási határidő előtt… Több

Rendező: Richard Quine
Premier: 1964.03.01.
Marlene Dietrich

2018.11.29 JcWh

Bill & Audrey második felvonás

Még évekkel ezelőtt Audrey Hepburn miatt néztem meg ezt a filmet szinkronosan, akkor nem igazán tetszett. Majd nemrég immár William Holden miatt néztem újra eredeti nyelven és teljesen megváltozott a benyomásom a filmről. Hihetetlen, hogy a magyar szinkron mekkorát képes rontani egy film élvezeti értékén, eredeti nyelven teljesen más érzéseim voltak a film nézése közben. Bill Holden és Audrey Hepburn között szinte vibrált a levegő (ami nemcsak a színészi kvalitásaiknak volt köszönhető, hiszen a valóságban is szerelmesek voltak egymásba). Nagyon sok utalás is van a filmben a két színész korábbi pályafutására és életére. Maga a történet elsőre bugyutának tűnhet, de valójában nagyon is komoly mondanivalóval rendelkezik. Holden és Hepburn rajongóknak kötelező darab.

2016.11.06 ArpiHajdu és Réci

Akár gagyinak is hathat a történet, ha véresen komolyan akarjuk venni. Ám ez a film véleményem szerint egy ügyes, butuska kis sztoriba burkolt Hollywood-kritika és ebben az értelemben nagyon is jól sikerült, főként ami a film a filmben megoldást ille... Több

2017.07.14 DJluki

Egy biztos, hogy bár ezek a filmek nem igazán tükrözik az én ízlésvilágomat, ettől függetlenül szerintem nagyon jók és érdekesek. Egy kicsit furák az alakítások és a sztori is egy kicsit lassú, de nekem nagyon tetszett.

2016.09.03 necum

Egyszerűen imádom Audrey Hepburn alakításait. A Párizsi mesék legalább annyira jó, mint az Álom luxuskivitelben, szerintem mindenképp érdemes megnézni, mert bár ez a technicolor csomagolás egy kissé egyenmázzal vonja be a témát, ettől függetlenül még nagyon ütős.

Látva William Holden látható lelki és testi szenvedését, Audrey Hepburn próbált többet törődni színésztársával, azonban az újságírók azonnal szerelmi viszonyt láttak a közeledésbe, így Hepburn ráhagyta Holden ápolását a férfi akkori szeretőjére, Capucine-ra.Szerző: JcWh

A forgatás hivatalos fotósa, Bob Willoughby több órát beszélgetett William Holdennel, aki szerinte végtelenül magányos volt, és láthatóan fülig szerelmes volt Audrey Hepburnbe.Szerző: JcWh

Noël Coward szerint William Holden, visszatérve az alkoholelvonó kúráról, 15 évvel fiatalabbnak nézett ki, és kitűnően lehetett vele dolgozni.Szerző: JcWh

Az pletykarovat-szerkesztők nagy figyelemmel követték a film forgatását, tekintettel William Holden és Audrey Hepburn tíz évvel korábbi afférjára, illetve ismeretes volt, hogy ekkoriban Holden és Hepburn házassága is romokban hevert.Szerző: JcWh

A forgatáson történt atrocitások ellenére William Holden és Richard Quine a film befejezése után pár napot baráti utazgatással töltött Ázsiában, ahonnan Holden már nem tért vissza Hollywoodba, mivel elkezdődött következő filmjének, A hetedik napnak a forgatása Malajziában.Szerző: JcWh