Piszkos tánc

Dirty Dancing

Jennifer Grey apja a Kabaré című filmmel híressé vált Oscar-díjas színész, Joel Grey.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Eleanor Bergstein a film forgatókönyvének megírásakor a saját '60-as évekbeli tinédzser élményeiből merített. Az apja tényleg orvos volt és a Brooklyn-ban élő családja valóban minden nyáron leutazott egy nyaralóba és Bergstein beceneve is Baby volt.Szerző: ArpiHajdu és Réci

A mozdulatot amikor egymás felé kúsznak a színészek eredetileg bemelegítésnek szánták, de a rendezőnek annyira tetszett, hogy végül az egyik kulcsjelenete lett a táncos részeknek.Szerző: lolita13

1987-ben a 3. legtöbb bevételt hozó film volt.Szerző: mamiéstöti2

Eredetileg Lynn Lipton színésznő játszotta volna Marjorie Houseman (Baby anyja) szerepét.Szerző: mrarizona

Val Kilmer és Billy Zane is esélyes volt a főszerepre.Szerző: mrarizona

Cynthia Rhodes (Penny Johnson) volt az első, akit beválogattak a szereplők közé.Szerző: mrarizona

A film híres jelenete, mikor Johhny és Baby egymás felé kúsznak a padlón, eredetileg nem lett volna benne a filmben, a színészek maguk találták ki.Szerző: kázsé

Patrick Swayze-nek meg kellett győznie Jennifer Greyt, hogy benne legyen a filmben, mivel a színésznő nagyon nem kedvelte a színészt korábbi forgatásaik miatt.Szerző: kázsé

Baby elmondja Johnnynak, hogy az igazi neve Francis a kabinet első női tagja után. Frances C. Perkinsről van szó.Szerző: kázsé

A főszerepet Val Kilmernek is felajánlották.Szerző: kázsé

Jennifer Grey 10 évvel volt idősebb, mint Baby, akit játszik.Szerző: kázsé

A filmben hallható "She's Like The Wind" c. számot részben Patrick Swayze írta, és ő is énekli.Szerző: kázsé