
Vélemények (3)
Van egy sajátos varázsa annak, ahogy a film bemutatja a német megszállás hatását a mindennapokra; nincs túldramatizálva, mert az eseményeket egy kisfiú szemszögéből láttatja, aki még nem érti az események mögött húzódó ok-okozati összefüggéseket. A t... Több
Zseniális a film minden szempontból. Csodálom a filmkészítőket, ahogy visszaidézték ezt a kort. A gyerekszereplők elragadóak. Élvezetes történelmi film.
A hozzászólás cselekményleírást tartalmazhat!
A filmleírás teljesen helytelen, mert egyáltalán nem ilyesmiről szól a film, sőt a film során ez nem is volt érezhető, hogy nem szeretnék a fiút eléggé. Én inkább így jellemezném: a 8 éves, városi élethez szokott Edda a német megszállás miatt kénytel... Több