Pom-Pom meséi

Pom-Pom meséi

2022.03.14 Interfectorem Sabnock

Tudjuk, ki volt Csukás István? Egy könnycsepp a szemben.

Nos, mint tudjuk, Csukás István költő, író és mint ifjúsági szerző tevékenykedett óriási sikerrel. Sikereinek se szeri, se száma, pont úgy, mint műveinek. Imádom és rajongok szinte mindegyikért, és még ma is, felnőtt fejjel meg tudom bármikor nézni m... Teljes kritika

2020.11.20 Robinson76

Gombóc Artúr, aki ellopta a show-t

Nagyon jó kis mese, részben nevelő célzattal. Azon kevés mesék egyike, amiről egy mellékszereplő előbb jut az eszünkbe, mint a főhősök. Talán nem véletlenül.

2016.08.06 babsy88

Régi nagy klasszikus, akik ilyeneken nőttek fel kevésbé agresszívak, mint a mai mesén felcseperedők. Kedvenc karakterem Gombóc Artúr, mert én is nagyon szeretem a csokit.

2017.01.21 Gigi

Imádtam ezt a mesét, és ha néha a tévében rábukkanok, még mindig leragadok mellette, és végignézem.

2015.12.29 Niki19

Ez egy nagyszerű mese, érdemes megnézni. Ha elkezded, nem tudod abba hagyni. Nagyon aranyosak benne a szereplők, kik magukkal ragadnak. Csak ajánlani tudom mindenkinek.

2019.10.29 Timon

Ez is gyerekkori kedvenceim között van,de még mennyire!Sosem felejtem el azt,amikor először láttam Pom Pom nyitójelenetét,ahogy elkíséri Picurt az iskolába. Gombóc Artúr pedig mindigis nagy arc marad.(Kissé magamra ismerek benne,mert én is szeretem a... Több

2020.10.23 Larissa Armond

Kiváló

Kiváló gyermeknevelő film. Felnőtteknek is ajánlott. Csukás István ezt a mesecsokrot, a világ minden jó és rosszérzésű emberének bátran ajánlhatná, ha még a Kecskeméti Rajzfilmstúdióban üldögélne.

2015.02.23 FEZS

Nagyon aranyos mese, remek szereplőkkel; kedvencem Gombóc Artúr. :D

2020.10.22 Bazzzsi

Gyerekként az egyik kedvencem volt, bár sose tudtam milyen lény Pom-pom. Szerethető mese.

2015.01.29 amazing12

Cuki mese :D Nagyon szerettem a magyar meséket, köztük a pom pom meséket is. Egy igazi magyar klasszikus, engem máig levesz a lábamról.

2022.03.13 JRD

1978: egy csoda született...

"Hogy kicsoda Pom Pom? Hogy nem ismertek? Hohó! Igazán senki sem ismer, mert hol ilyen vagyok, hol olyan. Bámulatosan tudom változtatni az alakomat: ha akarom, olyan vagyok, mint egy szőrpamacs, vagy paróka, vagy egyujjas kifordított bundakesztyű, vagy szobafestőpemzli, vagy papucs orrán pamutbojt. Most leginkább szőrsapkához hasonlítok, ahogy ülök az ágon, egy szép hosszú ágon, föl-he-he-he, le-he-he-he, mivel egy szellő hintáztatja az ágat..." Mindig ez volt a nyitása egy-egy mesének, és biztos vagyok benne, hogy minden gyerek betéve tudta a szöveget. A Dargay Attila rendezte mese egyébként mind a mai napig nagyon népszerű. Igazi mese. Tele humorral, szerethető figurákkal (Gombóc Artúr, Órarugó Gerincű Felpattanó, Szomorú Szamovár és így tovább), és minden mese végén ott van a meséktől igenis elvárható tanulság is. Könyvben is el kell olvasni, melyeket Csukás István neve fémjelez! Egy minőségi szórakozást nyújtó magyar rajzfilmsorozat! Nézd meg, és ismerkedj meg Pompom és Picur világával! Szóval! Pompomra fel, és jó szórakozást!

2019.03.25 indingo

Csukás István történeteit és tanulságait követheti végig a néző, mert nem csak gyerekek, hanem szüleik is élvezhetik ezt a kultikus rajzfilmet, amiben a karikatúra figurák igazi karakterek lettek.