Quatermass és a pokol (1967)

Quatermass and the Pit

Alphik   2015. 12. 29.

Részemről kellemesen csalódtam a történetben, arra gondoltam, hogy ez valami teljesen elszállt sztori lesz, de végül is képes volt valamennyire a racionalitás medrébe maradni, tehát nincsenek zavaró, indokolatlan mozzanatok. Ennek ellenére szerintem kicsit unalmas, sok helyütt leül, vagy épp kifulladnak a jelenetek.

SztarkTóni   2015. 11. 30.

Bár nagyon szeretem ezt a filmet, az idő vasfoga sajnos nem kímélte, és kiütköznek a korszak filmes kezdetlegességei. Máskülönben még mindig élvezetes film tud lenni, csak néhol megmosolyogtatóak a megoldásai.

Julian Glover
Bryan Marshall
Bryan Marshall

A film megtalálható a Steven Jay Schreider által összeállított "101 Sci-Fi Movies You Must See Before You Die" (Magyarul annyit tesz: 101 Sci-fi film, amit látnod kell, mielőtt meghalsz) című könyvben. (2009)