Hátsó ablak

Rear Window

2016.07.06 Pock

Végig izgalmas, érdekfeszítő és elképesztően egyedi hangulatú utánozhatatlan film. A színészek profik, hitelesen adják a karaktert. Ma is szívesen megnézem annak ellenére hogy nem egy mai film. Igazi klasszikus.

2015.06.18 szune40

Hitchcock kétségtelenül egy hihetetlen jó rendező akinek keze alól ritka sok jó film került ki. Köztük ez is. Isteni volt az egész film vezetése nem tudtam unni magam alatt. Ez pedig a lehető legjobb érzés ha filmet néz az ember.

2015.12.12 vinetty93

Nem igazán kápráztatott el annak ellenére sem, hogy régi film. Kifejezetten rajongok a régebbi alkotásokért is mivel volt bennük potenciál. Aztán külön tetszik, hogy az akkori filmeket milyen ügyesen oldották meg. Hát ezt sajnos nem. Sajnálom :(

2015.09.28 marcibodri

Szerintem kissé vontatot, de ezt a korára rom, a vége nagyon remek volt, érződik rajta a feszültség, és tudunk szorítani James Stewartnak aki nem tud elmozdulni a törött lábától a székből, és közben közelít a gyilkos. Mesteri :D

2020.04.22 kota

ez a tényleg...a tökéletes film... nem bírok rá írni kritikát... nem is lehet... és nem is szabad...

2016.02.11 acey

Imádtam ezt a filmet. Annyira bele tudtam élni magam Jeff szerepébe, mintha vele együtt kukucskáltam volna, minden ablak mögött egy külön kis világ. A film után, bevallom, gyakrabban nézem az ablakokat akár Pesten, akár máshol, hogy ki néz ki az abla... Több

2015.11.24 Zsombi

Fantasztikus film egy zseniális rendezőtől. Ahogy az egész filmen végigvonul az allegorikus kitekintés a modern nagyvárosi életre, a kiszolgáltatottság, a kukkolás, a női-férfi kapcsolat. Imádom. Profin ki van számítva, hogy a nézővel mikor mi történjen, Alfred Hitchcock nem véletlenül az egyik legnagyobb rendező.

2016.01.08 Roman

Tudom, hogy klasszikus meg Hitchcock, de én nagyon untam. Amennyire jó feszültség működik a Psychóban és a Kötélben, annyira lett ez egy unalmas stílusgyakorlat. Tele van banalitásokkal és hiteltelen színészi játékkal.