Az utolsó pogány király

Az utolsó pogány király

Redbad
googk
Jonathan Banks

A 7. században Európa északi részét a pogány frízek, szászok és dánok uralták. Redbad a szabad frízek utolsó királya, aki szembeszállt saját népe kegyetlen pogány rituáléival csakúgy, mint a délről érkező frankokkal, Európa új uraival. A frank hódítók a kereszténység erőszakos terjesztésével… Több

Rendező: Roel Reiné
Forgatókönyvíró: Alex van Galen
Ország: Hollandia
Premier (HU): 2018.09.06.

2019.10.26 Artemisia

Az ördög a részletekben rejlik

Többet vártam ettől a filmtől. Nagy léptékű, komoly és véres történelmi filmre számítottam, amolyan "új Mennyei királyságot" vártam. Tévedtem. Ez a film ezer sebből vérzik. Ami a legjobban zavart, szinte kiszúrta a szemem, az a végtelenül túlzásba vi... Teljes kritika

2019.09.07 romcul

Ebben a filmben egyszerűen minden túl hosszú és vontatott, de értsd úgy, hogy az akciójelenetek is. Maguk a csatajeleneteket kétségkívül mutatósak, ezt el kell ismerni, minden más viszont még a közepes szintet sem nagyon üti meg.

2018.09.08 fester

Úgy nagyjából a film feléig vártam, hogy történjen már végre valami, de annyira teátrális lett, hogy az volt az érzésem, egy rossz színdarabot látok. Az egyedüli, ami megmentette nálam, és emiatt lepontozni se szeretném, az a látvány. Szerintem az telitalálat.

2018.09.09 paval

Nem akarok szemétkedni, de ez a film tényleg bűnrossz lett. Hiába költöttek rá állítólag sokat, nem igazán látszik rajta, a sztori történelmileg nagyon pontotlan, amivel nem lenne baj, ha ezt kompenzálná látvánnyal, vagy csak látnám, hogy mi miért tö... Több

2018.09.06 googk

Lehet, hogy én vagyok túl szigorú, de ez a film egyszerűen nem lépte át a korrekt kategóriáját sem. Gyakorlatilag annyira sablonos karakterekkel van telezsúfolva az egyébként is klisés történet, hogy szinte percről pontosan meg tudtam saccolni, mi fog történni a következő jelenetben már.

A film 5 052 561 forintos bevételt termelt Magyarországon. A hazai mozik összesen 3 399 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A filmet igen negatív kritikai fogadtatás övezte hazájában, de a nézőket sem győzte meg, így anyagilag komoly veszteséget volt kénytelen elkönyvelni. Szerző: hp

A film 2018-ban egyike volt azon kilenc produkciónak, melyek közül Hollandia kiválasztotta a jelöltet, mely az országot képviselheti a legjobb idegen nyelvű film kategóriájában a 91. Oscar-ceremónián. Szerző: hp

A film cselekménye a középkori fríz király, Redbad karaktere köré épül. Szerző: hp

Az alkotók nyílt szereplőválogatást hirdettek a holland újságokban és a közösségi oldalakon. A felhívásban az állt, hogy ötezer hosszú hajú, szakállas férfit keresnek a csatajelenetekhez. A hírek szerint több mint tízezren jelentkeztek statisztaszerepre. Szerző: hp

(2018. 11. 14.)
Semmi meglepő?
Hogyan tud egy európai történelmi akciófilm versenyképes lenni egy olyan piacon, amit az erre szakosodott televíziós társaságok és a hollywoodi mainstream filmgyártás által támasztott elvárások uralnak? Meg tud-e lepni minket az akciószakértő Roel Reiné? VÍZKELETI DÁNIEL KRITIKÁJA. Több

(2018. 09. 18.)
A szereplők kimerevített, elszántan néző arcát is milliószor megcsodálhatjuk premier plánban. A felsorolt eszköztár legkésőbb egy óra múlva csömört okoz, így még hosszabbnak tűnik az amúgy is végtelenített játékidő. Részemről túléltem, de mindenki mást óva intenék attól, hogy akármelyik mozit száz méterre is megközelítse, amikor éppen Az utolsó pog... Több

(2018. 11. 14.)
Karddal kereszteltünk
Én a szeretet Istenében hiszek és bízom benne, hogy ezzel a filmkritikával azt a cél szolgálom, hogy ez a világ jobb lehessen: Abba az irányba tarthasson, amilyennek Jézus Krisztus tervezte. És itt most nem arról az "istenről" van szó, akit mi emberek alkottunk meg magunknak. Nem, nem arról, aki olykor szívtelen és kegyetlen. Több