Játssz egy Nintendo Switch-ért ·  Fórum Login

Érdekességek: Rettegés foka (1962)

Tudsz egy érdekességet a filmről? Ne habozz, oszd meg a közösséggel

A rottent. kritikaösszegzése alapján a film 95%-os.

(citizenfour99)

Bernard Herrmann a film zenéjét 1991-ben remake-elte.

(citizenfour99)

Az előzetest és a rádió promót Jeff Morrow, az Universal mindenese narrállta.

(citizenfour99)

Charles Bronson, James Coburn, Charlton Heston, Jack Palance, és John Wayne is esélyes volt Sam Browden szerepére. Peck az utolsó pillanatban váltotta le Heston-t.

(citizenfour99)

Rod Steiger szerette volna eljátszani Max Cady-t, de kihátrált, mikor meghallotta, hogy Robert Mitchum is fontolgatja a szerepet.

(citizenfour99)

Polly Bergen kisebb horzsolásokat szenvedett a film forgatása alatt, mikor megküzdött a Robert Mitchum által alakított karakterrel.

(citizenfour99)

A hotel, ahová Mitchum elviszi Barrie Chase-t , az az "anya háza" a Psycho (1960) c. horror-filmből.

(citizenfour99)

Gregory Pecknek nem tetszett az eredeti címe a regénynek, a "The Executioners''. Ezért elkezdett gondolkozni és eszébe jutott, hogy általában azok a filmek, amelyek valós helyszínek után lettek elnevezve, sikeresek. Ezért rábukkant a Cape Fear-re, amely Észak Karolinában található. Így lett Cape Fear az eredeti cím.

(citizenfour99)

A film pénzügyi bukásának bizonyult, Gregory Peck cége pedig csődbe ment .