Rose

Rose

2024.02.10 Ahoj poplacsek

8/10 – Utazás Rose koponyája körül

Rose elmegyógyintézetben tengeti az életét, amióta egy szerelmi fájdalomban megreccsent. A nővére és a nővére férje elviszi Párizsba, amolyan terápiás céllal. Rose egy francia házasember miatt ment rottyra korábban. Busszal mennek, társasutazás keretében, ami nem túl valószínű setup egy ilyen esetben, én kocsival mentem volna a helyükben, de hát így döntöttek, és így legalább a film készítői számtalan módon tudják az ebből következő társas szituációkat, feszültségeket, konfliktusokat kiaknázni. Lehet azon filózni, hogy ki a bolond és ki a normális. Sofie Gråbøl meg nagyszerű alakítást nyújt. Az elején bemondták a divatos megtörténteseményekalapjánt, de aztán nem kötötték az orrunkra a végén, hogy hogy is volt. Tök mindegy, a film jó volt, érdemes megnézni. Mármint aki szereti a gondolatébresztő műfajt, nincs csihi-puhi, se autós üldözés, és egy árva lövés se dördül el.

2023.05.16 Fikatours_blogger

A név, amit ma örökre megjegyzek: Sofie Gråbøl

A történet is remek, de a főszereplő játéka miatt adtam maximális értékelést.

2023.02.06 Johnny

Komoly, érdekes mondanivalóval rendelkező film, pont annyi humorral keverve, hogy realisztikus és hihető az egész.

2023.05.15 Zsolt

Nagyon megható film, sok érzelmet megszólít és elgondolkodtat. Csak ajánlani tudom.