Rosszlányok

Rosszlányok

Bad Girls

Az amerikai Vadnyugaton járunk, a nagy pisztolyhõsök idején. Ez a férfiak világa, ahol a nõknek legfeljebb csak a konyhában és a hálóban van helyük. Négy elszánt asszony azonban nem tûri el a férfiak kegyetlenkedéseit: nyeregbe szállnak, fegyvert ragadnak s hõsies bátorsággal küzdenek meg mindennel, ami az útjukat állja. A Vadnyugaton új legenda születik: a városok lakói négy nõi lovasról beszélnek , négy bátor asszonyról, akik, noha nem lenne joguk semmihez, mégis büszkén kiállnak saját igazuk mellett és szembeszállnak a világgal. Róluk, egy legendás barátságról szól ez a vérbeli western-film.

Rendező: Jonathan Kaplan
Premier (HU): 1994.08.04.
Robert Loggia
Jonathan Caplan
Jonathan Caplan

2018.07.08 bart

Feminista gyöngyszemre bukkantam :) Ritkán lát az ember nőket főszerepben egy western filmben. Szórakoztató, a cselekmény szerencsére nem laposodott el, bár komoly "akciók" nincsenek benne. Nekem kellemes perceket szerzett.

2015.06.02 coyote

Ha az embernek nincsenek túl nagy elvárásai, egész jó szórakozást nyújt. Szép nők, romantika, más nem is kell egy vasárnap délutánra.

A film rendezésével eredetileg Tamra Davist bízták meg, aki a Yolande Turner és Becky Johnston által írt forgatókönyvvel dolgozott. Pár hét forgatás után azonban a gyártó cégek elégedetlenek voltak a rendezéssel, és leállították a forgatást. Davist lecserélték Jonathan Kaplanra, újraírattatták a forgatókönyvet és a négy főszereplőnőt elküldték egy "cowboy táborba", hogy tanuljanak meg lőni, kötelet dobni és lovagolni. Szerző: rbernadett