Zorro álarca

Zorro álarca

The Mask of Zorro
Catherine Zeta-Jones
Catherine Zeta-Jones

Don Diego de la Vega (Anthony Hopkins) évekig vívta harcát a kegyetlen kormányzó ellen Zorro álarca mögé bújva. A legyőzhetetlen és rettenthetetlen hős illúzióját keltő férfi azonban ugyanolyan hús-vér ember, mint bárki más, egy napon pedig a kormányzónak sikerül is sarokba szorítania. Feleségét… Több

Rendező: Martin Campbell
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Németország, Mexikó
Premier (HU): 1998.10.01.

2020.12.12 Yosihiro

Zorró

Igen, nem is tudom, hányszor néztem meg ezt a remekművet. Igazi összehangolt film az érzelmek, akció és a történet kapcsán. A nézőt elviszi egy világba, ahol az arany, a rabszolgaság és az igaz szerelem még él. Valódi érzelmek jönnek át a filmvásznon... Teljes kritika

2019.07.29 Ms. Akárki

Igazi klasszikus film. Antonio Banderas egyik legismertebb szerepe és nem is véletlenül. Izgalmas és kalandos kűzdelem az igazságért és az ártatlanok védelméért, persze egy kis romantikus szállal vegyítve.

2019.02.02 Norbert93

Halhatatlan feldolgozás

Úgy gondolom, hogy messze ez a legjobb feldolgozása az egész Zorro legendának, Antonio Banderas pedig erre a mexikói macho szerepkörre született.

2020.03.01 drg0602

Én Banderas színészi teljesítményért nem vagyok annyira oda, de azért vannak jó filmei, ez a film ezek közé tartozik. Jó film, jó történettel, Banderas alakítása szuper. Mindenképpen érdemes megnézni.

2019.01.20 szabomarc

Szórakoztató, vicces és pörgős is, nekem nagyon tetszett a film az elejétől a végéig. A főgonosz karaktere is jó lett, így igazából minden karakter úgy összességében, ajánlom.

Az utómunka során Steven Spielberg ügyvezető producer és Martin Campbell rendező úgy döntött, hogy Don Diego de la Vega halála túl nyomasztó. Így egy boldogabb befejezést írtak, ahol Alejandro és Elena boldog házasságban élnek kisfiukkal. Mindezt három hónappal a forgatás befejezése után adták hozzá a filmhez.Szerző: Yosihiro

Sir Anthony Hopkins és Catherine Zeta-Jones később már csak egy filmben játszottak együtt, a RED 2-ben (2013).Szerző: Yosihiro

Ellentétben a korábbi Zorro-filmekkel, amelyek Los Angeles városában és környékén játszódtak, ez a film északabbra játszódik, összhangban Alta Kalifornia fővárosával, Monterey-jel és az Aranyláz tájainak történelmi helyszíneivel.Szerző: Yosihiro

Négy napig állt a forgatás, miután Martin Campbell rendezőt hörghurut miatt kórházba szállították.Szerző: Yosihiro