Zorro álarca (1998)

The Mask of Zorro

Zorro álarca

Sabnock Sanatory   2020. 07. 11.

Hopkins és Banderas kiegészülve a gyönyörű Catherine Zeta-Jones-al nagyon jó kis romantikus akciófilmet hoztak össze.Banderasnak jól áll ez a szerep,és szinte lubickol benne.A főgonosz is adja magát,izgalmas,poénos,no és persze romantikus,néhol vicces...Ennyi kell egy laza,könnyed kikapcsolódáshoz.

indingo   2019. 03. 25.

Egy Zorro történet, ami kerek az elejétől a végéig. Legnagyobb értéke a neves színészek, akik remekül hozzák karaktereiket.

Ms. Akárki   2019. 07. 29.

Igazi klasszikus film. Antonio Banderas egyik legismertebb szerepe és nem is véletlenül. Izgalmas és kalandos kűzdelem az igazságért és az ártatlanok védelméért, persze egy kis romantikus szállal vegyítve.

Norbert93   2019. 02. 02.

Halhatatlan feldolgozás

Úgy gondolom, hogy messze ez a legjobb feldolgozása az egész Zorro legendának, Antonio Banderas pedig erre a mexikói macho szerepkörre született.

szabomarc   2019. 01. 20.

Szórakoztató, vicces és pörgős is, nekem nagyon tetszett a film az elejétől a végéig. A főgonosz karaktere is jó lett, így igazából minden karakter úgy összességében, ajánlom.

drg0602   2020. 03. 01.

Én Banderas színészi teljesítményért nem vagyok annyira oda, de azért vannak jó filmei, ez a film ezek közé tartozik. Jó film, jó történettel, Banderas alakítása szuper. Mindenképpen érdemes megnézni.

tvmérnök   2016. 08. 09.

Az egyik kedvenc filmem a mai napig. Jó színészek , jó zenék , kiválló történet. Ki ne szeretné az álarcos hősöket és az izgalmas kalandokat. Ráadásul humoros és realisztikus is a film.

Catherine Zeta-Jones
Catherine Zeta-Jones

Antonio Banderas egy híres- vívótanárral és a spanyol olimpiai vívó válogatottal készült a forgatásra, hogy hitelesen alakíthassa a szerepét.

(Shelby07)

Anthony Hopkins de la Vega szerepét először visszautasította hátfájdalomra hivatkozva, de átesett egy műtéten és felgyógyulva mégis elvállalta a karaktert.

(Shelby07)

De la Vega filmszerepére esélyes volt Sean Connery is, de végül nem őt választották.

(Shelby07)

Catherine Zeta-Jonest a filmbéli alakításáért jelölték az MTV Movie Award-on a legjobb feltörekvő színésznek járó díjra.

(Shelby07)

Elena szerepére Shakirát is felkérték, de az énekesnő ezt visszautasította.

(Shelby07)

Elena szerepét Robert Rodrigez eredetileg Salma Hayeknak szánta, de mivel nem ő lett a rendező, így a női szereplő ismás lett.

(Shelby07)

A filmet eredetileg az a Robert Rodriguez rendezte volna, aki a Machete-t és Kémkölykök-et.

(Shelby07)

Catherine Zeta-Jones a filmben nyújtott alakításáért jelölve volt az MTV Movie Award legjobb feltörekvő színésznek járó díjára.

Anthony Hopkins hátfájdalmaira hivatkozva nem tudta vállalni de la Vega szerepét, de köszönhetően egy sikeres lézeres műtétnek végül mégis csatlakozott a film stábjához.

(ps)

De la Vega szerepére Sean Connery is esélyes volt.

(ps)