A fehér bölény

A fehér bölény

The White Buffalo

A fehér bölény című westernben a legendás mesterlövész, Bill Hickok évek múltával ismét visszatér a vadnyugatra, hogy kézre kerítse az álmaiban folyton nyomában járó fehér bölényt. Nem számol vele, hogy az állatot más is szeretné elfogni, mégpedig Bolond Ló, a sziú törzsfőnök.

(erare)

Forgatókönyvíró: Richard Sale
Premier: 1977.03.30.
Kim Novak
Jack Warden
Kim Novak

2022.09.07 MrBlond

Nálam ez alapfilm, amit szerintem egyszerűen mindenkinek látnia kell, főként Charles Bronson fenomenális alakítása miatt.

2019.04.16 Filmdoki

Moby Dick a vadnyugaton

J. Lee Thompson 1977-es A fehér bölény című westernje egy igencsak elfeledett film, pedig rendkívül szórakoztató darab, mely egyfajta Moby Dick újragondolásnak is tekinthető, illetve szépen beleillik a Spielberg Cápájával olyannyira népszerűvé váló á... Teljes kritika

John Carradine is szerepel a filmben mint Amos Briggs vállalkozó.Szerző: Thibo84

Charles Bronson mint Wild Bill Hickok rendszeresen sötét napszemüveget visel ebben a filmben.Szerző: Thibo84

A film történetét Herman Melville Moby Dickjéhez (1956) hasonlították.Szerző: Thibo84

A film két évvel azután készült, hogy Richard Sale azonos című regénye 1975-ben megjelent.Szerző: Thibo84

A film írója, Richard Sale írta az azonos című forrásregényt is. Producer és filmrendező is volt, de nem ő rendezte ezt a filmet, hanem J. Lee Thompson.Szerző: Thibo84