Szívem érted rapes

Save the Last Dance

A meghallgatásos jelenetet az Atheneaum Theater-ben vették fel, Chicago-ban.Szerző: ArpiHajdu és Réci

A film készítői a Mount Assisi Acamedy-n szerettek volna forgatni, amely egy lemont-i katolikus leány iskola. Azonban amikor az iskola igazgatója megtudta, hogy a forgatáshoz el kell távolítani a vallási dekorációkat, nem engedélyezte az épület használatát.Szerző: ArpiHajdu és Réci

Sean Patrick Thomas első filmes debütálása főszereplőként.Szerző: Bogi87

Sean Patrick Thomas e filmnek köszönhetően vált ismertté.Szerző: Bogi87

2001-ben az MTV Movie Awards legjobb csók kategóriájában díjat nyert a film (Julia Stiles és Sean Patrick Thomas).Szerző: Bogi87

Roger Ebert 3 csillagra értékelte 4-ből, azt nyilatkozta, hogy a film bevezetése kliséket ígér, azonban igen intelligens fejlődés figyelhető mega filmben, a kerekterek sokkal bonyolultabbak, mint ahogy elsőre tűnnek, a film vége pedig mégsem kiszámítható.Szerző: Bogi87

Teljes egészében az USA-ban forgatták le a filmet, összesen 6 helyszínen.Szerző: Bogi87

131.7 millió dolláros bevételt hozott.Szerző: Bogi87

Kb. 13,000,000 dollárból jött létre.Szerző: Bogi87

2001. január 9-én volt a világpremier az USA-ban.Szerző: Bogi87

A Rotten Tomatoes oldalán 53%-ot kapott 97 kritika alapján.Szerző: Bogi87

2006-ban jelent meg a folytatás Save the Last Dance 2 címmel. Szerző: Bogi87

Sean Patrick Thomas a filmben nyújtott alakításáért megkapta az MTV Movie Award legjobb feltörekvő színésznek járó díját.Szerző: mamiéstöti2