Secuestro

Egy jó hírű és elismert ügyvédnő hallássérült kisfiát elrabolják. Miután a feltételezett tettes megingathatatlan alibivel rendelkezik, a rendőrség szabadon engedi. Az ügyvédnő saját kezébe veszi a nyomozást, de nem számol a következményeivel.

(Berto49)

Rendező: Mar Targarona
Forgatókönyvíró: Oriol Paulo
Ország: Spanyolország
Premier: 2016.07.26.

2019.10.21 Berto49

Anyai gyötrelmek

Ritkán lehet csalódni a spanyol thrillerekben. Ez is egy izgalmas, váratlan fordulatokban gazdag film. Egy híres, szakmájában elismert ügyvédnő harcol az emberrablók ellen, védve Victor nevű kisfiát, aki hallássérült. A kisfiáért mindent feláldoz, de csak felemás eredményt ér el. A filmben volt egy igen nevetséges nyomozó figura, aki szinte minden jelenetben nyalókát szopogatott. Valószínűleg a közelmúltban szokott le a dohányzásról, ezzel akarta pótolni a cigarettát. Ugyanakkor a fontos kihallgatások, vagy a helyszíni szemlék közben a gömbnyalókát szopogató nyomozó látványa ellenállhatatlanul komikus volt. Nem is értem a főnöke tűrő magatartását. Igaz, őt küldte a nyomozó nagy bánatára a szeméttárolóba nyomokat keresni. A markáns arcú Blanca Portillo az ügyvédnő szerepében kiváló alakítást nyújtott.

Nox
Gyilkos jellem