Könnyek völgye (2020)

Sh'at Neila

bonanno1222   2020. 11. 13.

Borzongató, izgalmas és kegyetlen egy sorozat, igazi háborús alkotás.

mikike0729   2020. 10. 25.

Nagyon precíz és részletes sorozat, és ha hinni lehet a cikkeknek, akkor elég komolyan vették azt is, hogy a lehető legpontosabban ábrázolják a valóságot. Nekem úgy tűnik, hogy sikerült.

LACCCCCCCI   2020. 06. 03.

Remek történet, remek rendezés, remek színészek - nagyon ügyelhettek arra, hogy ezt a történelmi eseményt így feldolgozzák. Sokat lehet belőle tanulni.

A 20. század arab-izraeli konfliktusai elrettentő példái a vallási és etnikai okokból kirobbant háborúknak. Persze minden háború eleve értelmetlen és emberellenes – szerencsére a Könnyek völgye című sorozat alkotói is ezt hangsúlyozzák, bár olykor az elfogultság csapdájába esnek. több»

Viszonylag ritkán kap nagy visszhangot a téma, pedig mindannyian találkoztunk már vele valamilyen formában. Mindenkinek van róla véleménye, de nem sokan rendelkeznek széles és kielégítő háttértudással róla: ez az arab-izraeli konfliktus, amely a folyamatos harci összecsapások, politikai ellentétek és vallási különbözőségek mellett számtalan konteó melegágya is. A filmesek számára pedig egy olyan aranybánya, amit épp ideje volt elkezdeni kiaknázni. Erre remek példa a Könnyek völgye c. sorozat. több»