Siegfried, a baromarcú lovag

Siegfried, a baromarcú lovag

Siegfried

Az idők homályában, amikor a Rajna vértől volt iszapos, öldöklő háborúkat vívtak a Niebelung-ok kincseiért. A hősök kora volt ez, de még közülük is kiemelkedett egy, kinek nem volt párja sem erőben, sem merészségben. Siegfried volt ő, aki a pórnép között nevelkedett, s szót értett az állatokkal is. Egy nap az erdő mélyén egy hercegnőbe botlott, s egyetlen pillantás elég volt, hogy örök szerelemre gyúljon. Attól fogva a deli vitéznek nem volt maradása, s útnak eredt, hogy felkutassa a szépséges leányzót, és asszonyává tegye. A palota azonban messze volt, s az odavezető út veszélyekkel és kalandokkal telinek bizonyult.

Forgatókönyvíró: Tom Gerhardt, Herman Weigel
Ország: Németország
Premier (HU): 2007.05.15.

2019.04.17 Norbert93

A Gagyi lovag régi, de élvezhető paródia, a Gyalog galopp pedig kultikus. Ez meg a másik kategória, a BÉNA. Már fiatalként de tartottam viccesnek, pedig bármin tudtam nevetni, de ez valami borzalom volt az elejétől a végéig. Már eleve a koncepció is halott volt, nemhogy a kész film.

2016.06.25 alexxx

Azt hiszem, a németek nem tudnak filmet készíteni, ennek ellenére nem adják fel. Azért dícséretes, hogy van annyi humoruk, hogy egy ekkora nemzeti legendából egy paródiát készítettek. Ezt bírom.

2016.06.23 pepetherock

Ez már az a fajta komédia, ahol a főhős olyan hülye, hogy az már nem vicces. Azért így is volt egykét rész, amin röhögtem. Szóval, annyira rossz nem volt.