Pappa Pia

(Pappa Pia)

lorena  2017. 08. 25. 23:16

Rengeteg rossz kritika elolvasása után néztem meg a filmet, amely nekem nagyon tetszett. A film stílusának teljesen megfelel a történet, a szereplők karakterei szimpatikusak, a színészi alakítás jó. Kiemelkedően jók a dalbetétek, számomra nagyon szórakoztató és hangulatos a sok ismert sláger. Kováts Vera és Miller Dávid maguk a tiszta életöröm közvetítői, Mózes András alakja pedig visszahozza a régi, csibészes ugyanakkor ízig-vérig igaz barátságok hangulatát. Külön élmény, hogy a filmben nem hangzik el káromkodás.

MMcFly2015  2017. 08. 16. 21:13

Én megkaptam amit egy musicaltől várok. A sztori rém egyszerű, ahogy az általában lenni szokott hasonló filmeknél (Séta a napfényben, Mamma mia, Mindörökké Rock). Nem is kell túlgondolni, mély mondanivalót keresni ezekben. Ez egy buli film, és a poénokkal meg a híres magyar slágerekkel annak megállja a helyét. Én kifejezetten szeretem Stohl Andrást, mint színészt, mégis az ő jelenléte sikerült irritálóan a filmben. Néhol túl erőltetettnek éreztem ezt a karaktert. Amit viszont bánok, hogy ő az egyetlen főszereplő, aki nem énekelt egy számot sem a játékidő alatt, pedig Szimba szinkronhangjaként, és színházi Koppányként is bizonyított énekhangjáról. Hiába a régebbi magyar slágerek, nem tudnám jó szívvel minden korosztálynak ajánlani. Ez nagyon a mai srácoknak készült, bulis - fesztiválos környezetbe. Lehet ezért is hasalt el egy - két kritikusnál. A lényeg, hogy én kitűnően szórakoztam, magyaroktól ritkán látni hasonló műfajt, és örülök, hogy nekünk is van slágerlistás musical stílusú filmünk. :)

veresszsoltika  2017. 09. 19. 12:32

Nagyon szeretem Szabó Kimmel Tamást, de a Pappa Pia nekem nem jött be, mert erőltetett jelenetekben bővelkedik, valahogy az egész nem életszerű, nagyon megrendezett.

wityamin  2017. 08. 28. 13:15

Miközbe néztem a filmet, azt az érzést kelltette bennem hogy milyen jó kis nyarakat lehet csinálni, mennyire lehet élvezni az életet, a sok rossz mellet ott van a jó is. Ahoz képest hogy ugy kezdtem el nézni a filmet hogy na ismét egy magyar film ami hasonlitani akar a külföldi film világhoz, ennek ellenére egy olyan filmet láthatunk ami csodálatos! A szinészi alakitások, a zene, a koreográfia egy musicalban. Tetszett az hogy régi slágereket dolgoztak fel, és énekelték el. Nagyon megfogott a film. Ennél jobbra nem sikerűlhetett volna!
Én mindenkinek csak ajánlani tudom. Várok még ilyen jó filmeket a magyaroktól!

Dolty  2017. 08. 23. 17:47

Nekem nagyon bejött a film!!! Magyar Oscar!!

Stohl András
Stohl András
Geszti Péter
Szikora Róbert
VOX.hu - Pappa Pia
Szar van a lángosban, avagy egymilliárdos házibuli a dunaparti csónakházban, avagy hogyan erőszakoljunk meg nagy slágereket úgy, hogy a jó ízlés sikítva szaladjon el innen olyan messze, ahol már biztos nem lehet rá veszélyes a P. Mobilt musicalesen éneklő Nagy Feró.
20/100
Filmsomnia.hu - Pappa Pia
A Pappa Pia pont az a film, amire azért megy el a család, hogy lássa Reviczky Gábort, ahogy a „Nézését, meg a járását” énekeli. A Pappa Pia pont úgy ötvözi a felnőttek szórakoztatását a fiatalok szórakoztatásával, hogy az mindenki számára mulattató legyen – ez viszont bőven nem azt jelenti, hogy a film túlszárnyalná elődeit a magyar filmtörténelemben. 50/100
Smoking Barrels: Pappa Pia
Sürgősen felejtsük el ezt a reménytelenül elrontott alkotást, hajrá magyar film, ennél már csak jobb lehet...

3/10

Csupó Gábor nyolc éve nem rendezett nagyjátékfilmet. Korábbi munkái közül a legismertebb A Simpson-család és a Híd Terabithia földjére. A rendező Los Angelesből tért haza a film kedvéért.

Ostorházi Bernadett elmondta, hogy épp egy londoni japán étteremben dolgozott, amikor telefonon megkeresték a szerep kapcsán.

A Pappa Piában első alkalommal játszik Dobó Kata és Vajna Tíme. Míg előbb filmalap vezetőjének, Andy Vajnának az exe, utóbbi jelenleg a felesége.