Pappa Pia (2017)

Pappa Pia

sammy88   2020. 08. 26.

Mi ezzel a baj?

Olyan sokan írják, hogy mekkora egy esz a er. Szerintem nem. Az alapsztori nyilván nem a legfényesebb és Nagy Feró se épp a legélesebb kés a fiókban, de ahogy a dalokat összeszedték és a táncos jeleneteket megcsinálták nálam az feledtetni tudta a hiányosságokat.

indingo   2017. 10. 01.

Igazi könnyed limonádé a film, de nekem nagyon elnyerte a tetszésemet. A dalokat remekül válogatták össze és nem volt sok a zene, pedig engem általában 5 perc után idegesít a dalolászás.

HETEDIK Nézhetetlen  2018. 10. 06.

Stohl buci és Nagy Feró tróger megmutatják, miért rühellik őket oly sokan, köztük én is. Az az igazság, hogy egyszerűen nézhetetlen és olyannyira irritáló, hogy ehhez képest egy gyökérkezelés wellness hétvége....

Szilonka   2017. 10. 17.

Szerintem ez egy könnyed bulis film. nekem tetszettek benne a zenék, kicsit leporoltak pár klasszikust, de helyet kaptak mai slágerek is. A története is kedvelhető.

Deku   2017. 12. 10.

Hát kár volt belenézni ebbe a filmbe mert igazán vontatott és semmilyenre sikeredett. Nem igazán érte el azt a hatást a film, amire befizettem. Ez pedig elkeserítő volt.

TomÁcs   2018. 04. 14.

Maga a történet picit erőltetett volt az én számomra, de a dalokat jó esett újra, új feldolgozásban hallani. A szereplőkhöz is passzoltak a karakterek.

diumiu   2017. 09. 09.

Szeretem az ilyen jellegű filmeket, mert nem várok tőlük sokat, de kikapcsolnak és jókedvűen jövök ki a moziból. Ennél a filmnél se volt másképp: a történet könnyed, a zenéket jól összeválogatták, humoros, fiatalos, és a szereplőket is jól összeválogatták. Nekem nagyon tetszett a film, csak ajánlani tudom.

Stohl András
Stohl András
Geszti Péter
Szikora Róbert
Andrew G. Vajna

A film 273 173 772 forintos bevételt termelt Magyarországon. A hazai mozik összesen 227 228 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Csupó Gábor nyolc éve nem rendezett nagyjátékfilmet. Korábbi munkái közül a legismertebb A Simpson-család és a Híd Terabithia földjére. A rendező Los Angelesből tért haza a film kedvéért.

Ostorházi Bernadett elmondta, hogy épp egy londoni japán étteremben dolgozott, amikor telefonon megkeresték a szerep kapcsán.

A Pappa Piában első alkalommal játszik Dobó Kata és Vajna Tíme. Míg előbb filmalap vezetőjének, Andy Vajnának az exe, utóbbi jelenleg a felesége.

Ez a női főszerepet alakító Ostorházi Bernadett első nagyjátékfilmje.

A Pappa Pia Szabó Kimmel Tamás első filmje a 2009-es Made in Hungária óta. Az elmúlt nyolc évben csak a színpadok deszkáin láthatta őt a közönség.

Szabó Kimmel Tamás elárulta, hogy egy ideig vacillált azon,hogy a Made in Hungária után elvállalja-e egy újabb zenés film főszerepét, azonban a történet és a karaktere nagyon elnyerte a tetszését, ezért végül igen mondott a felkérésre.

A Pappa Pia zenei anyagát akonczai Viktor és Kozma Kata állította össze.

A Pappa Piában összesen százharminc színész és statiszta tűnik fel.

A film munkacíme Zene nélkül volt.

A filmben elhangzó dalok javarészt a hetvenes-nyolcvanas évekből ismert örökzöld slágerek.

Szar van a lángosban, avagy egymilliárdos házibuli a dunaparti csónakházban, avagy hogyan erőszakoljunk meg nagy slágereket úgy, hogy a jó ízlés sikítva szaladjon el innen olyan messze, ahol már biztos nem lehet rá veszélyes a P. Mobilt musicalesen éneklő Nagy Feró.
20/100 több»

A Pappa Pia pont az a film, amire azért megy el a család, hogy lássa Reviczky Gábort, ahogy a „Nézését, meg a járását” énekeli. A Pappa Pia pont úgy ötvözi a felnőttek szórakoztatását a fiatalok szórakoztatásával, hogy az mindenki számára mulattató legyen – ez viszont bőven nem azt jelenti, hogy a film túlszárnyalná elődeit a magyar filmtörténelemben. 50/100 több»

Sürgősen felejtsük el ezt a reménytelenül elrontott alkotást, hajrá magyar film, ennél már csak jobb lehet...

3/10 több»