Jerico

Ötvös András
Tenki Réka

Gyula egy vérbeli focirajongó, aki kedvenc csapatának ultráit erősíti. Ő és felesége, Mariann nagy döntésre szánják el magukat: családot szeretnének alapítani. Csakhogy csakhamar kiderül, hogy a férfi meddő, és az örökbefogadás lehetősége sem adott a számukra. Mariann kétségbeesésében… Több

Ország: Magyarország
Premier (HU): 2021.07.15. | Telekom TVGO (2021.11.16.) | Netflix (2021.12.01.) | Filmio (2022.03.03.) | HBO Max (2022.05.01.)
Forgalmazó: Vertigo

2023.08.19 Jerico

Meglepően jó

Nagy Viktor Oszkár 2020-as vígjátéka egy görbe tükröt tart mindazok elé, akik rasszizmusban élve értelmetlenül előítélettel viseltetnek másokkal szemben, és szűklátókörűen szemlélik a világot. A fő karakter, Gyula (Ötvös András) csak a focinak él, és az idegengyűlöletnek, így hatalmas változást hoz életébe Lüszi, a csinos roma leányzó. Gombó Viola Lotti nagyot alakít Lüsziként, és Ötvös András is szórakoztató játékot nyújt. A film nagy értéke annak az átalakulásnak a megmutatása, mely végbemegy a fajgyűlölő focidrukker lelkivilágában. Az első megtekintést követően egy évvel újra megnéztem, sőt egy olyan személynek is ajánlottam, aki pont olyan mentalitású, mint a film legfőbb karaktere. Meglepődött a sztorin, és én is remekül szórakoztam másodjára is. Értékelésem már csak azért is legalább 80%, mert egy nagyon is valós és létező problémára világít rá napjaink Magyarországán. Ajánlom mindazoknak, akik korlátoltan látják a másságot, az eltérő származást és mindazt, ami más, mint ők. A két említett színész alakítása pedig zseniális.

2021.10.12 Szilonka

Thuróczy Szabolcs és Ötvös András külön-külön is, no de még egyben. Remek mindkettő. A történet nem valami hihető, de szerethető.

2022.01.19 Emmersson

Izzadságszagú

Toleráns, liberális pasi vagyok. Ennél sokkal többet vártam ettől a filmtől. Ezt a témát mindig nehéz lesz feldolgozni, sosem lesz vége az "én többet érek!" felfogásnak vagy az"engem lenéznek, szóval rohadjanak meg!" hozzáállásnak. Pont ezért számítottam egy humorosabb, görbe tükrös mozira, de sajnos csak egy kínosan komolykodó, de azért ne menjünk bele mélyen stílusú lagymatag mesét gyártottak le. Pedig lehet ezt akár jól is csinálni, érdemes a jóval korábbi Szőke kóla című vígjátékot megtekinteni!

2021.12.11 Harper

Van üzenete és még jó is

Bár közhelyesnek tűnik a film alaptémája, valójában egészen jól megcsinálták. Adott egy fajgyűlölő, "B"közepes, erőszakos, rocker vadállat, Nagy Gyula (Ötvös András), aki egyik a napról a másikra megváltozik, amikor egy csinos cigány lány, Lüszi (Gombó Viola Lotti) kerül a közelébe, hogy megoldja gyermek problémáját, azaz kihordja babájukat (mivel Gyula steril). A két fiatal közt különleges kapcsolat szövődik, mely megváltoztatja mindkettejüket. Ma, amikor a fajgyűlölet áthatja az országot, óriási elismerés illeti ezért a filmért Nagy Viktor Oszkár rendezőt, a forgatókönyvírókat és a producereket, Erdős Melindát, Gerő Marcellt, László Sárát és Romwalter Juditot. A film nálam 75%-os.

2021.11.23 Lóri Ádámcsik

Gyenge lett

Sem a történet, sem a karakterek nem fogtak meg annyira. Nem tudom, hogy ebből ki lehetett volna-e egyáltalán hozni valami jobbat. A felétől bele kellett pörgetnem.

A film 12 790 209 forintos bevételt termelt Magyarországon. A hazai mozik összesen 10 135 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A film 2007-ben alapított a Campfilm stúdióban készült. Szerző: hp

A Becsúszó szerelem Nagy Viktor Oszkár második nagyjátékfilmje. Szerző: hp

A film eredeti címe Ultra volt. Szerző: hp

A Becsúszó szerelem a Magyar Nemzeti Filmalap 394,3 millió forintos támogatásával készült.Szerző: hp

(2021. 07. 16.)
Egy focihuligánnak is van szíve
Nagy Viktor Oszkár könnyű, gördülékenyen haladó, sablonokra építő, komolyabb fordulatokat nélkülöző filmbe építi bele a futballhuliganizmus, a rasszizmus és az elfogadás kérdését, és bár a mozinak komolyabb mélységei nincsenek, továbbá nagyon hiányoznak a rendező korábbi alkotásaira jellemző apró színészi gesztusok és sokatmondó tekintetek, másfél ... Több

(2021. 07. 29.)
Hasra esik a labdában
A Becsúszó szerelemre még csak az a kedvelt kritikusi közhely sem süthető el, hogy „kihagyott ziccer” – ez a mű már a kezdő sípszónál hasra esett a labdában. Több

(2021. 08. 05.)
Sportnyelven
A Becsúszó szerelem alapján azt is megérti a néző, hogy mennyire fontosak a mellékszereplők: Stefanovics Angéla talán több a megjelenései számát tekintve; itt van aztán Pelsőczy Réka (mint sokgyerekes focistafeleség) és Hajdu Szabolcs, akiről sokáig azt hittem, hogy tévedésből szerepeltetik duplán, pedig nem – egyszerre lelátói huligán és a vádat k... Több

(2021. 10. 06.)
Romkom társadalmi problémákkal
Minden kis apró erőssége, erénye ellenére a Becsúszó szerelem egy felemás alkotás impresszióját kelti a nézőben. Tanulság: nem érdemes, sőt egyenesen tilos túl komoly témát vígjátékban feldolgozni, mint például a rasszizmus. Több

(2020. 11. 19.)
Sárga lap a készítőknek
Egyértelműen gólra tör, de leginkább csak luftot rúg. Kár, mert társadalmi szempontból egy rendkívül fontos alkotás lehetett volna, ami tanít és szórakoztat egyszerre. Több