Az árnyék a szememben

Skyggen i mit øje

2024.03.07 Tomipapi

A dánok nagyon tudnak filmet csinálni. Ez sajnos azok közé tartozik, amelyik még annál is jobbra sikeredett!

2022.03.12 Toretto

Toretto

Szerintem nagyon rendben van a film, háborús vonalon talán a Hauptmann tetszett utoljára ennyire. A kezdő jelenetsort vagy 3-szor visszatekertem. A gyerekszínészek hihetetlen jól játszanak, a Rigmort alakító kislány annyira természetes, pl. ahogy beszél, miközben eszi a palacsinát, ahogy franciául előad, stb. De a néma fiú és a másik kislány is nagyon jók. Nem vagyok egy szentimentális típus, de tudván azt, hogy a szomszéd országban éppen most - nyilván más aspektusban - de kb. ugyanez megy, nos itt-ott azért végtelenül el tudja szomorítani az embert.

2023.12.23 Bafam

Szívszorító II. világháborús Dán film

Szívszorító II. világháborús Dán film. Megtörtént események alapján készült film, mely egy borzalmasan tragikusan 87 gyermek halálával végződik. Egy balul sikerült akció következtében lebombázott iskola (máig nem tisztázott, hogy szándékosan vagy csa... Teljes kritika

2022.04.08 Fikatours_blogger

Dánok is megszenvedték

Ötven éve, amikor a mozik tele voltak II. világháborús filmekkel, nem gondoltam volna, hogy a XXI. században is téma lesz még. Kíváncsi voltam, milyen lehet, a mai CGI-technikával elkészített látvány. Kicsit mesekönyvszerűre sikeredett, ami rontotta a drámai hatást, pedig elég ütős jelenettel indult a film, és az alaptéma is megrázó. A bigott lány kapcsolata a kollaboráns fiúval kissé életszerűtlen, de nyilván kellett a karakterfejlődéshez. Az Evát játszó kislány félelmetesen jó.

2022.04.24 4EverAlfa

Valós dráma, nem túl jó rendezéssel

Az alapsztori nagyon jó, hogy őszinte legyek nem is hallottam róla. A gyerekszínészek hatalmasat mentek, főleg a két főszereplőt alakító színész csemeték alakítottak végtelenül hihetően. A nyitójelenet sokkoló volt, de utána az igazi drámát valahogy összecsapták. A mentési munkálatok feszültségteljes, drámai hatását hiányoltam. Ott a jelenet az apáca és a kislány kettesben mutatott párbeszédére volt kihegyezve, ami megható volt, de több mint 100 gyerek halála így csak mellékesnek hatott. Hiányoltam a felelősök szerepének kiemelését, hisz ez egy elkerülhető katasztrófa volt. Nem beszélve arról, hogy egy hónappal a háború vége előtt, miért volt szükség egy ilyen ártatlan áldozatokkal is járó bevetésre?

2022.03.10 Marianna

Evat alakító kislány nagyon nagyon jól játszotta a szerepét.

2022.03.09 tamas0119

Ez egy nagyszerű film lehetett volna egy koppenhágai iskola véletlen felrobbantásáról a náci megszállás utolsó hónapjaiban. Ole Bornedal író/rendező akkor szerzett nevet magának, amikor majdnem 30 évvel ezelőtt elkészítette a nagysikerű dán filmet, a... Több

2024.02.18 SzupiMester

Tökéletesen átadja a film, amit mondani akar. Nem is tudom, szabad-e vagy kell-e értékelni egy ilyen drámát. Mindenesetre engem megrendített.

2022.02.21 Nomacool

A legnagyobb hiba a filmben az, hogy Bornedal megpróbál egy szerelmi történetet beilleszteni, és ez nem sikerült.