Acélország

Andrew Scott
Andrew Scott

2019.05.04 claas82

Helyesbítés

Annyival szeretném helyesbíteni a film rövid előzetes ismertetőjét, hogy a főszereplő nem guberáló hanem hivatásszerűen végzi a városban a hulladékszállítást. Nagy különbség. A film számomra kissé lehangolóan unalmasan, vontatottan indult, de szép lassan kezdett kibontakozni és a végére már nem az volt az érzésem, hogy ezt is csak végigszenvedtem. A forgatókönyv nem rág mindent a néző szájába, első látásra nem mindig volt érthető minden jelenet, már csak a néha elhangzott félmondatok miatt sem -legalább is számomra- de végül azért összeállt a kép. A befejezéssel pedig majdnem elégedett voltam, szívesebben láttam volna egy határozottabb, teljes lezárást ahol mesébe illően mindenki megkapja azt ami jár neki, de ezt inkább a néző szája ízére bízták. Remélem nem minősül spoilernek amit most fogok írni, de azért ne ijedjen meg senki mert nem hagyták elvarratlanul a cselekmény szálait, nem egy X akták ahol az igazság mindig odaát maradt... Kicsit lassú és vontatott, de összességében nekem tetszett. Azt meg, hogy jó film e, mindenki döntse el maga. :)