Veszett vidék

Sweet Country

A film összbevétele 95 609 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 3 699 940 forintot termelt. A hazai mozik összesen 2 660 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Warwick Thornton rendező elmondása szerint a film az ő és ősei földjéről szól, és arról, mi történt, amikor az országban megjelentek a nyugati misszionáriusok. Szerző: hp

A film valós eseményeken alapszik. Az 1920-as években egy aboriginal férfit letartóztattak és bíróság elé citáltak, mivel azzal gyanúsították, hogy megölt egy fehér embert. Szerző: hp

A film cselekménye az ausztráliai aboriginal őslakosok elbeszélésein alapszik, melyeket a társforgatókönyvíró, David Tranter nagyapja tolmácsolásában ismert meg. Szerző: hp

A film stábjának többsége ausztrál aboriginal őslakos. Szerző: hp

A Veszett vidék a 2017-es Asia Pacific Screen Awardson elnyerte a legjobb egészestés film díját. Szerző: hp

A Veszett vidék elnyerte a Torontói Filmfesztivál Platform Prize díját. Szerző: hp

A Veszett vidék a Velencei Filmfesztiválról a Zsűri Különdíjával távozott.Szerző: hp

A filmet a 74. Velencei Filmfesztivál és a 2017-es Torontói Nemzetközi Filmfesztivál versenyprogramjában is bemutatták. Szerző: hp

A film kritikai fogadtatás kiemelkedő volt. Erről árulkodik a RottenTomatoes kritikaaggregátor portál 94 százalékos összértékelése is (2018. április). Szerző: hp