Szegénylegények (1966)

Szegénylegények

Sabnock Sanatory   2021. 02. 01.

Az Alföld szépsége, a gyönyörűen megkoreografált harci jelenetek, drámai képsorok, mindez fekete-fehérben, de nekem annyira átjött, hogy ezt észre sem vettem. Őze Lajos, Latinovits Zoltán, Görbe János, aki a legjobb úgymond paraszt karakter volt, az ő felejthetetlen alakításaik. Plusz végső soron ez a történelmünk része.

Deku   2017. 12. 23.

Tartalmilag nagyon rendben van a film, van potenciál benne és igazán erőteljes. Fantasztikus. Igencsak pörgős lett és kellemes hangvételű is egyszerre. Nekem mindenképp nagyon adta. Erős alkotás. Ezzel a filmmel betelni szinte lehetetlen.

citizenfour99   2016. 03. 07.

Gyönyörű hosszú snittek, remek operatőri munka, néhol humoros néha megrázó majd elgondolkodtató. Hát igen, Jancsó Miklós nyugodjon békében kiváló rendező volt.

Norcsi59   2015. 08. 22.

Ez a film is az igazán jó magyar drámák közé tartozik. Megfogó és magával ragadó a cselekménye. A színészek alakítása kiváló. Én személy szerint nagyon beleéltem magam az eseményekbe.

1966-ban Cannes-ben rendezői fődíjat kapott.

(GaEnik)

Több díjjal is jutalmazták a filmet, többek között: Magyar Filmkritikusok Díja: nagydíj, operatőri díj, a legjobb férfi alakítás díja Görbe Jánosnak; Londonban az év legjobb külföldi filmjének választották.

(citizenfour99)

Jancsó Miklóstól egy interjú alkalmával megkérdezték, hogy lopott-e valaha valakitől, erre a rendező egyszerűen úgy válaszolt, " Hát persze, a filmes világban mindenki lop mindenkitől ''

(citizenfour99)

A magyar filmművészetben ez az elkotás formaújító volt stílusában (hosszú beállítások).