Szegénylegények

Ráday Gedeon hadügyminiszter hozzálát az ország közbiztonságának javításához. Emellett keresi azokat a szegénylegényeket és betyárokat, akik Rózsa Sándor mellett vettek részt a '48-as szabadságharcban. Akiket elkap, azok egy alföldi börtönben élnek a puszta ég alatt. Hogy megtörjék őket,… Több

Rendező: Jancsó Miklós
Forgatókönyvíró: Hernádi Gyula
Ország: Magyarország
Premier (HU): 2021.09.30.
Forgalmazó: Pannonia Entertainment

2021.02.01 Interfectorem Sabnock

Az Alföld szépsége, a gyönyörűen megkoreografált harci jelenetek, drámai képsorok, mindez fekete-fehérben, de nekem annyira átjött, hogy ezt észre sem vettem. Őze Lajos, Latinovits Zoltán, Görbe János, aki a legjobb úgymond paraszt karakter volt, az ő felejthetetlen alakításaik. Plusz végső soron ez a történelmünk része.

2017.12.23 Deku

Tartalmilag nagyon rendben van a film, van potenciál benne és igazán erőteljes. Fantasztikus. Igencsak pörgős lett és kellemes hangvételű is egyszerre. Nekem mindenképp nagyon adta. Erős alkotás. Ezzel a filmmel betelni szinte lehetetlen.

2016.03.07 citizenfour99

Gyönyörű hosszú snittek, remek operatőri munka, néhol humoros néha megrázó majd elgondolkodtató. Hát igen, Jancsó Miklós nyugodjon békében kiváló rendező volt.

2015.08.22 Norcsi59

Ez a film is az igazán jó magyar drámák közé tartozik. Megfogó és magával ragadó a cselekménye. A színészek alakítása kiváló. Én személy szerint nagyon beleéltem magam az eseményekbe.

1966-ban Cannes-ben rendezői fődíjat kapott.Szerző: GaEnik

Több díjjal is jutalmazták a filmet, többek között: Magyar Filmkritikusok Díja: nagydíj, operatőri díj, a legjobb férfi alakítás díja Görbe Jánosnak; Londonban az év legjobb külföldi filmjének választották. Szerző: citizenfour99

Jancsó Miklóstól egy interjú alkalmával megkérdezték, hogy lopott-e valaha valakitől, erre a rendező egyszerűen úgy válaszolt, " Hát persze, a filmes világban mindenki lop mindenkitől '' Szerző: citizenfour99

A magyar filmművészetben ez az elkotás formaújító volt stílusában (hosszú beállítások).Szerző: citizenfour99