A nagy dobás

The Big Short

2021.10.10 Drawen H.

Sokadik megnézésre talán...

Hát én vettem a "fáradságot", és addig néztem és néztem, ameddig akár a kikérdezés szintjéig nem jutottam el/swap, Saprime stb./kb. huszonegynéhányra tehető. De amikor tényleg összeáll, pl. Steve miért is várt a legvégén, vagy Bale miért csak "B"-t, akkor eljutsz oda, hogy bankba csak (Molotov koktéllal mennél), valamint tiszta lesz, hogy Pitt miért köszönt le ebből a világból. Abszolút ajánlott és garantáltan többször nézős. Amúgy eszembe jutott Stanley Kubrick: 2001 Űrodüsszeiája. Mert azt mondta a rendező: "Ha van, aki 3. megnézésre megérti, akkor nem csináltam meg jól a filmet." :D

2016.07.12 hejnekem

Mindenképpen a legjobb filmek közé tenném 2015-ben. Remekül, kellemes, könnyed stílusban meséli el a pénzügyi válságot. Aki szeretné megérteni mi történt a háttérben, az nézze meg!

2018.12.28 lauralaura

Inkább elmesélte a válságot, mint film lett volna, de az volt a célja, hogy bemutassa az okokat meg nagyjából mi hogyan működik és azt pedig ütősen, pörgősen tette.

2019.03.25 Timcsi

A története nem valami élvezhető, vagy csak én voltam rossz passzban, amikor néztem. Egy kedvelhető karaktert sem találtam benne.

2017.04.03 T.Andras

Eléggé féltem, hogy mennyit fogok megérteni a pénzügyi dolgokból, ugyanis ezen a területen nem eléggé alapos a tudásom, de szerencsére nagyon érthető volt minden, köszönhetően a szemléletes és nem egyszer vicces példáknak. Akár többször is megnézhető ez a film.

2019.05.07 petraszab

Én korábban mozogtam pénzes területe, de valahogy ez a történet nekem nagyon szakmai és száraz volt.

2016.06.11 Mulds

Nekem nagyon bejött. Az ilyen és ehhez hasonló filmekre tudom azt mondani, hogy aranyat ér. Mind a zene mind pedig maga a története a filmnek lehengerlő volt. Korrekt az ilyen film, ami teljesen magába varázsolja a nézőjét.

2016.11.06 kicsimano

Amellett, hogy a film, betekintést enged a gazdasági és pénzügyi világválságot kirobbantó dolgokba, fontos etikai és morális kérdéseket is érint. A film szereplői közül Christian Bale alakítását külön kiemelném.

2016.10.04 niky86

Leginkább az tetszett a filmben, hogy a pénzügyi és gazdasági világválságot könnyen érthetővé tette a nézők számára. Olyan példákkal operált, amelyek amellett, hogy könnyítették a megértést, sok esetben viccesek is voltak. Nekem nagyon tetszett.

2017.02.17 Acropolis

Nagyon nem tetszett a film annak ellenére hogy a téma érdekel. Túlságosan száraz, unalmas a film és a színész főszereplő egyáltalán nem alakít hitelesen, nem jó színész.

2017.02.08 Ancsus

A nagy dobás erőssége, hogy igyekszik mindenki számára érthetően összefoglalni és elmagyarázni egy igen összetettm egyébként nehezen érthető témát. És mindezt remek humorral teszi.

2017.02.03 Enjoy

Csalódás volt számomra a film, mert nagyon untatott. Annak ellenére hogy érdekes az alaptörténet, szerintem a feldolgozás rosszra sikerült. Nagyon vontatott, száraz dokumentumfilm jellegű.

2016.06.14 Edeske

Az előzetese és maga a téma miatt azt gondoltam, hogy kissé izgalmasabb, érdekfeszítőbb lesz, de túlságosan szárazra és dokumentumfilm jellegűre sikerült.

2016.10.26 Manfred

Túlságosan száraz film, lehetne kicsit regényesebb, sztorisabb. Szakmabelieknek érdekes lehet és tetszett, hogy van mondanivalója, de összességében száraz.