Dr. Moreau szigete

Dr. Moreau szigete

The Island of Dr. Moreau

Egy megtébolyult orvos egy szigeten éveket tölt el azzal, hogy az állatokat emberré változtassa.

(mamiéstöti2)

Rendező: Don Taylor
Író: H.G. Wells
Premier: 1977.07.13.
Több

2021.03.17 Kóborló

Dr. Moreau és a teremtményei

Volt már alkalmam megtekinteni a Marlon Brandoval (1924–2004) és Val Kilmerrel fémjelzett 1996-os változatát, de ezidáig még nem volt szerencsém ehhez a változathoz (lehet, hogy azért nem érdekelt sokáig, mert a 96-os film nem nyerte el maradéktalanu... Teljes kritika

2020.01.13 Owotonor

Jó párszor lement már ezelőtt az 1996-os, de a héten ezen eredetin volt a sor, első alkalommal. Csalódtam benne. Azt semmiképp nem mondanám, hogy a remake jobb ennél, de hogy szimpatikusabb több okból kifolyólag számomra, az kétségtelenül helytálló k... Több

Ez a film már a második feldolgozása volt H.G. Wells (1866–1948) regényének. Az elsőt még 1933-ban készítették el az Elveszett lelkek szigete címen. Ráadásként 1996-ban a harmadik feldolgozás is elkészült Marlon Brando (1924–2004) és Val Kilmer főszereplésével.Szerző: Kóborló

A filmbéli Maria szerepében látható Barbara Carrera bájai segítségével reklámozta a filmet a híres Playboy magazinban.Szerző: Kóborló

A filmbéli Andrew karakterét alakító Michael York csak azután vállalta el a szerepet, hogy a film producerei többször is felkeresték az ajánlattal.Szerző: Kóborló

A filmbéli Andrew karakterének eljátszására eredetileg David Carradine-t (1936–2009) szerették volna leszerződtetni, de a színész nem vállalta a felkérést.Szerző: Kóborló