Gorgo

Pénzéhes tengerészek Írország partjainál elfognak egy óriás gyíkot, és eladják egy londoni cirkusznak. Hamarosan azonban felbukkan a gyík dühős anyja.

(dulkap)

Rendező: Eugène Lourié
Forgatókönyvíró: Robert L. Richards, Daniel James
Ország: Egyesült Királyság
Premier: 1961.01.10.

2015.09.25 Henk

Az egyik kedvenc szörnyfilmem, szerintem bámulatosan progresszív, jobban néz ki, mint pl. a korabeli Gozdilla filmek. Igazán izgalmas dramaturgiáról, jól felépített cselekményről van szó.

2015.06.02 Thor

Horrorfilm technicolorban, szerintem ez a kettő mindig is összeegyeztethetetlen volt. Főként azért mert ez a gazdag színvilág miatt sokat veszít a film a hangulatvilágából. Más műfajoknál persze jól tud működni. Ha valami miatt, akkor inkább emiatt nehezebb ma már komolyan venni ezeket a filmeket.

Gorgót és anyját is ugyanaz a színész alakította ugyanabban a szörnyruhában. Különböző méretű díszleteket és modelleket, valamint a szörnyek üvöltésének különböző hangterveit használták fel, hogy azt a látszatot keltsék, hogy két drámaian eltérő méretű szörnyről van szó.Szerző: Thibo84

A film végét Eugène Lourié lánya ihlette, aki elsírta magát a korábbi Behemoth the Sea Monster (1959) című film végén, amikor a benne szereplő szörnyet megölték (az apja rendezte azt a filmet). Amikor ez megtörtént, úgy döntött, hogy életben hagyja a filmben szereplő két szörnyet.Szerző: Thibo84

Sam és Joe hajójának neve MV Tritan volt.Szerző: Thibo84

Maurice Kaufmann, aki a rádióriportert játssza ebben a filmben, a Behemoth the Sea Monster (1959) című filmben a szörnyet elpusztító mini-tengeralattjáró kormányosa volt, amelyet szintén Eugene Lourie rendezett.Szerző: Thibo84

Ennek a filmnek a cselekmény alapelemét – egy látszólag nagy lény fogságban esik, majd a még nagyobb szülője (jelen esetben az anya) jön, hogy kiszabadítsa a gyermekét – hat évvel később „kölcsönözték” a Daikyojû Gappa (1967) című japán óriásszörnyfilmhez (ott a kis szörnyeteg apja és anyja jön el), majd több évtizeddel később ismét, A cápa 3. (1983) című filmhez.Szerző: Thibo84