Hármas számú űrbázis

Hármas számú űrbázis

Saturn 3

Adam és a gyönyörű Alex idilli békében élnek a Hármas Számú űrbázison, a Szaturnusz Titán nevű holdjának kopár felszine alatt. Új táplálékforrás után kutatnak a kimerülőben lévő föld számára. Boldog hétköznapjaikat egy űrhajó érkezése zavarja meg. James kapitány nem egyedül jött, hozott magával egy robotot is... A kapitány gyilkos pszichopata, s teremtményét, Hectort saját képére formálta. A két tudós ettől kezdve a túlélésért har-col. Egyetlen esélyük a menekülés, de a gyilkos robot rákapcsolódik a bázis ellenőrző rendszerére, s minden mozdulatukat követi...

Forgatókönyvíró: Martin Amis, John Barry
Ország: Egyesült Királyság
Premier (HU): 1981.11.26.

2021.02.16 Antal386123

Gyerekkorom első sci-fi horrorja

Szép gyerekkori emlékem ez a film. Első sci-fi-horrorélményem 1984 környékéről. Tetszik a nyugodt, békebeli, kevés szereplős történetvezetés.

2020.02.08 Filmbarbár

Klasszikus férfivágyak: a hatalom és a nő

Furcsa ötvözet ez a film, valójában egy háromszereplős kamaradráma, sci-fi, thriller és horror egyben. Ám nem csupán a konstrukció volt minimalista, hanem valószínűleg a költségvetés is. A viszonylag látványos díszletek között (érdekes módon itt arán... Teljes kritika

2014.10.05 avatar123

Szerintem irtó félelmetes volt ez az egész, még ha eléggé kezdetlegesen és kicsit viccesen fest az egész. Szerintem nagyon is belefér a sci-fi horror műfajába, és bár nem igényel kimondottan erős idegeket, azért csak ott van a szeren. :)

2014.12.27 Jony Crash

Ez a film szerintem már akkor eléggé idejétmúlt látványvilággal rendelkezhetett, amikor megjelent. Mondhatni akár egy trash-nek el lehetne képzelni, de ahhoz sajnos túlságosan komolyan veszi magát. Alighanem a színészi alakítások azok, amik igazán rendben vannak a filmben, de ezen felül több pozitívumot nehéz lenne kiemelni.

A film anyagi katasztrófának bizonyult, és a kritikusok is meglehetősen lehúzták.Szerző: Filmbarbár

A forgatási költségek több mint tízmillió dollárra rúgtak.Szerző: Filmbarbár

A forgatás 1979 januárjának végén kezdődött, és 15 hétig tartott.Szerző: Filmbarbár

Harvey Keitel életrajzírója a színész karrierjének mélypontjaként értékelte a filmet.Szerző: Filmbarbár

Lew Grade producer eltávolíttatott két jelenetet a filmből, mert visszataszítóaknak találta azokat. Az egyikben a robot megcsonkította volna Benson testét, a másik pedig egy álomjelenet lett volna, amelyben Adam és Alex megölik Bensont.Szerző: Filmbarbár